banner-minote-pro
Jeden z najočakávanejších čínskych smartfónov tohto roka, phablet Xiaomi Mi Note 2, by sa mal verejnosti oficiálne predstaviť už o pár týždňov na novembrovej konferencii spoločnosti. Dovtedy je tu však priestor na uniknuté informácie, ktoré nás zaplavujú dennodenne. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Krátko po prepuknutí správy, že Xiaomi Mi Note 2 vstúpil do masovej výroby, tu máme ďalšie informácie. Tie údajne opäť pochádzajú priamo od toho najpovolanejšieho, zakladateľa spoločnosti Xiaomi, Lei-a Juna. Lei Jun sa tentokrát zmienil o záhadnom prekvapení, s ktorým má Mi Note 2 doraziť na trh. Neuviedol, o čo presne sa jedná, no mnohí sa nazdávajú, že tým prekvapením bude práve cena smartfónu. Základný model Xiaomi phabletu druhej generácie by mal podľa najnovších správ začínať na cenovke 1999 juanov, čo je v prepočte necelých 270 €. Ak sa tak naozaj stane, Mi Note 2 bude mať obrovský potenciál stať sa trhákom na domácom, ale aj svetovom trhu.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-note-2-novy-redner

V správe sa hovorí aj o úplne novej hardvérovej výbave, akou by Mi Note 2 mohol disponovať. Prednú stranu má okupovať 5,5″ displej so zahnutím po hranách, pričom má ísť o AMOLED panel s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov. Xiaomi Mi Note 2 by mal podľa najnovších informácií poháňať Qualcomm Snapdragon 835 procesor (premenovaný Snapdragon 830), no tento stále nebol oficiálne predstavený. Oveľa reálnejšie sa tak javí použitie známeho Snapdragonu 821, ktorý sa nachádza aj vo vnútri najnovších Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus.

xiaomi-mi-note-2-nove-rendre-6

Najvyšší variant dlho očakávaného čínskeho phabletu by mal disponovať aj 6 GB RAM pamäťou, 128 GB vnútorným úložiskom i 21 MPx duálnym fotoaparátom. Spomínané špecifikácie sa odlišujú od tých, o ktorých sme počuli už skôr, no tak to v čase dohadov býva. Nezostáva nám teda nič iné, ako počkať si na oficiálne predstavenie, ktoré sa má konať v novembri.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
60%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]