Je to už viac ako rok, čo Xiaomi uchvátilo technologický svet s takmer kompletne bezrámikovým smartfónom Mi MIX. Jeho nástupca v podobe Mi MIX 2 k perfektnému dizajnu pridal tento rok aj tie najprémiovejšie špecifikácie a vzbudil tak opäť množstvo pozornosti. Práve tento model nám teraz dorazil do redakcie a už čoskoro ti tak prinesieme jeho prvú recenziu na Slovensku. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi pred rokom naštartovalo veľmi úspešný a obľúbený trend s dizajnom, ktorý využíva minimálne rámiky okolo displeja. Smartfóny tak po dlhom období, v ktorom panovala akási dizajnová nuda, konečne dostali tú správnu vzpruhu a dnes k nám prúdi jedno zaujímavejšie zariadenie za druhým. To však znamená aj narastajúcu konkurenciu a práve preto by dnes už len pekná konštrukcia Xiaomi Mi MIX 2 rozhodne nestačila. Očakávania sú teda vysoké, no smartfón pridal na správnych miestach.

Xiaomi Mi MIX 2
Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský / FonTech

Prémiová výbava pod kapotou

Okrem 5,99-palcového displeja s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9, sa tak tešíme aj na vnútornú výbavu Mi MIX 2. Procesor Snapdragon 835 nebudeme v našej recenzii rozhodne šetriť a poriadne preveríme jeho spoluprácu so 6 GB RAM a operačným systémom Android 7.1.1 s novou nadstavbou MIUI 9. Pozrieme sa aj na výdrž batérie. Bude akumulátor s kapacitou 3400 mAh stačiť na komfortné používanie počas dňa? To je zatiaľ aj pre nás záhadou, no možno sa dočkáme milého prekvapenia.

Xiaomi Mi MIX 2 za najlepšiu cenu na trhu
Najlepší čas pýtať sa

Určite nevynecháme ani pohľad na výkon jediného zadného fotoaparátu, ktorý sa na papieri pýši rozlíšením 12 MPx, clonou f/2.0 a 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu. Pocítime však, že mu chýba druhý kamarát do partie? To všetko uvidíme počas nášho testu Mi MIX 2, ty máš však práve teraz najlepšiu šancu dozvedieť sa v našej chystanej recenzii presne to, čo potrebuješ. Neváhaj nám teda do komentárov napísať, čo ťa v súvislosti s týmto vlajkovým modelom najviac zaujíma. My sme už začali naplno testovať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
11%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
22%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]
 • Albin Hraboš

  porovnajte kvalitu hlavného reproduktora s ostatnými nekeramickými vlajkovými loďami, či ten materiál prináša výhody v tomto smere. A ako je to s použitím keramiky v druhej generácii? Nie je po obvode zariadenia použitý iný materiál?

 • Dejwid Dejwide Śpalek

  Nikdy sa nevenujete manualnym rezimom pri foto . Uzavierka je velmi dolezita mi 5 mala 32 sekund mi 6 sa omnoho zhorsila len na tusim 3 s …. A u ostatnych ani neviem ci je manualny rezim .

 • Jakub Smolka

  na túto recenziu sa veľmi teším

 • Juraj Kosak

  Mňa hlavne zaujíma čo sa zmenilo novou aktualizáciou miui na 9.1 a tiež ma zaujíma či je odolný voči vode a ako fotí predná nešťastná kamera