Po predstavení minuloročného najrevolučnejšieho smartfónu, Xiaomi Mi MIX, sa stalo presne to, čo CEO tohto čínskeho giganta predpovedal. Jediným smartfónom tak spustil celosvetovú revolúciu v displejoch budúcich vlajkových lodí. A Xiaomi v tom plánuje pokračovať.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Sám CEO Xiaomi, Lei Jun, už potvrdil príchod druhej generácie naozaj inovatívneho Xiaomi Mi MIX, od ktorej sa očakáva displej s ešte väčším pokrytím prednej strany. Aktuálny model pokrýva podľa výrobcu 91,3 % prednej plochy (reálne je to však „len“ 84.16 %), pričom pri Xiaomi Mi MIX 2 pôjde toto číslo ešte vyššie. Konkrétne sa povráva až o 93 % pokrytí prednej plochy displejom, čo znamená ešte užšie rámiky v jeho okolí. Aby sme si to vedeli predstaviť, dizajnér stojaci za kvalitnými rendermi smartfónu Galaxy S8, Benjamin Geskin, vytvoril jeho vlastný koncept spomínaného Mi MIX 2.

Xiaomi Mi MIX 2Zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Vo svojom Twitter príspevku spomína aj uhlopriečku displeja, ktorá bude podľa neho menšia ako v prípade prvej generácie. Hovorí o 6,2″ displeji s pomerom strán 18:9, ktorý bol už použitý v nedávno predstavenom LG G6. Na takto veľkej uhlopriečke by sa mohlo rozprestierať QuadHD+ rozlíšenie (2880 × 1440 pixelov). Je takmer isté, že o vysoký výkon novinky sa bude starať procesor Snapdragon 835, ktorý sa tento rok stane jednoznačným kráľom vlajkových lodí.

Aktuálny Xiaomi Mi MIX

Xiaomi Mi MIX 2 bude podľa dizajnéra vybavený aj duálnym fotoaparátom a jeho keramická konštrukcia by mohla byť aj vode a prachu odolná. Niesť má certifikát IP68. Dočkať by sme sa mohli tiež snímača odtlačkov prstov zabudovaného priamo v displeji smartfónu. Na viac informácií si ešte budeme musieť počkať, keďže predstavenie Xiaomi Mi MIX 2 očakávame na konci tohto roka.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
39%
Páči sa mi to
44%
Chcem to
6%
Mám to
6%
Nepáči sa mi to
6%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]