Nový Xiaomi Mi Max zažiaril v testoch výdrže batérie. Toto dokáže 4850 mAh batéria!

Teraz čítate
Nový Xiaomi Mi Max zažiaril v testoch výdrže batérie. Toto dokáže 4850 mAh batéria!

banner-minote-pro
Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila nový Xiaomi Mi Max, ktorý by mal o miesto zabojovať v sekcii phabletov. Dostatok energie pre jeho veľký 6,4″ displej by mala zabezpečiť rovnako veľká 4850 mAh batéria. Podarilo sa konštruktérom priviesť výdrž na postačujúcu úroveň? Podľa posledných testov áno!

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dominantou novinky je priam gigantický veľký 6,4″ displej, ktorý spotrebuje naozaj poriadne množstvo energie. Práve preto Xiaomi Mi Max prichádza so zatiaľ najväčšou kapacitou batérie spomedzi Xiaomi zariadení a v nedávno predstavenom smartfóne nájdeme 4850 mAh batériu.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


xiaomi-mi-max-oficialne3
Podľa najnovších testov si batéria smartfónu vedie skvele. V testoch vybíjania bola novinka podrobená prehrávaniu videa po dobu jednej hodiny, pri ktorom stratila len 4% kapacity batérie. Nasledovalo polhodinové hranie hier a prehliadanie internetu. Za dve hodiny testu ubudlo z batérie len 10% z kapacity batérie, čo je naozaj vynikajúci výsledok.

xiaomi-max-battery-discharging

Ak hovoríme o batérii, tak ďalším dôležitým aspektom je aj rýchlosť nabíjania. Tu Xiaomi Mi Max nedosiahol oslňujúce výsledky. Úplné nabitie z 0% na 100% trvalo neuveriteľné 3 hodiny, keďže Mi Max, bohužiaľ, nedisponuje technológiou rýchleho nabíjania.

xiaomi-max-charging

Prvé výsledky testov výdrže batérie ukázali sľubné výsledky aj napriek väčším rozmerom displeja. Zaujal vás Xiaomi Mi Max natoľko, že zvažujete jeho kúpu?

Zdroj: Gizmochina

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Bendik
Som študentom vysokej školy, ktorý sa zaujíma o nové technológie, rád skúma, zisťuje, porovnáva a kriticky myslí. Členom redakcie som s väčšími prestávkami od januára 2016.
 • Jozef

  „Tu Xiaomi Mi Max nedosiahol oslňujúce výsledky. Úplné nabitie z 0% na 100% trvalo neuveriteľné 3 hodiny. Riešením je zakúpenie nabíjacieho adaptéra s podporou rýchleho Quick Charge 3.0, ktoré by mohlo čas nabitia skresať približne na tretinu.“

  Čo má spoločné nabíjačka s QCH 3.0 s rýchlejším nabíjaním na tomto telefóne? Úroveň článku mizerná :-( . Procesor síce túto technol´´ogiu podporuje ale samotný telefón už nie ináč povedané nabíja sa len 5V nabíjačkou (ak vie autor ako funguje QCH tak nie je o čom). Má rovnaké nabíjanie ako aj redmi note 2/3, redmi 3 atď.

 • Jiří Fiala

  3h neni nic neuveritelne pomaleho, to je na takovou nadobu uplne pohodova hodnota. Kdyz na tom budu hrat asphalt, tak si to pripojim na nabijecku pri hrani a jinak nabijim pres noc, kdy spim podstatne dele nez 3h.

 • Mario Kovačič

  No takze asi vazne bude max moj dalsi fon. Bateria je premna hlavna priorita kedze telefon pouzivam casto na veb a hranie hier. A to nabijanie je tiez fajn kedze teraz nabijam rovnako dlho takze zamna fajn a idem do maxu. Jediny problem bude asi neaky ten obal zohnat :-)