Doposiaľ najväčším smartfónom čínskeho giganta Xiaomi sa stal minuloročný Xiaomi Mi Max vybavený obrovským 6,44″ displejom. V jeho šľapajách pôjde aj druhá generácia tohto smartfónu, ktorú by nám Xiaomi mohlo predstaviť v priebehu niekoľkých mesiacov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

O nadchádzajúcom smartfóne spoločnosti Xiaomi, Mi Max 2, sme doposiaľ toho veľa nepočuli. Aktuálne uniknuté informácie však prezrádzajú veľkú časť jeho možnej hardvérovej výbavy a máme sa naozaj na čo tešiť. Po dizajnovej stránke by mal Mi Max 2 vychádzať zo zabehnutého dizajnového jazyka svojho predchodcu, pričom na jeho prednej strane bude opäť umiestnený masívny 6,44″ displej. Na takto veľkej uhlopriečke sa bude znova zobrazovať klasické FullHD rozlíšenie.

Xiaomi Mi Max 3GB/32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Xiaomi Mi Max

zdroj fotografie: Techmiao

Xiaomi Mi Max 64 GB v bleskovom výpredaji

Xiaomi Mi Max 2 bude vo výkone oproti predchodcovi o poriadny kus vyššie. Pôvodný Snapdragon 650 bude nahradený jeho novšou verziou, Snapdragonom 660. Povráva sa, že najnovší čipset strednej triedy od Qualcommu má ponúknuť výkon na úrovni minuloročného Snapdragonu 820. O plynulý multitasking sa potom postará 6 GB RAM pamäť a pre užívateľské dáta by mala byť dostupná až 128 GB vnútorná pamäť.

Xiaomi Mi Max

zdroj fotografie: Techmiao

Obrovský ťahákom Xiaomi Mi Max 2 má byť aj jeho batéria, ktorá dostane netradične veľkú kapacitu. Poriadny výkon nového procesora má napájať až 5000 mAh batéria, ktorú následne dobijeme rýchlejšie vďaka podpore technológie rýchleho nabíjania. Nakoniec sa dostávame aj k cene, ktorá sa má pre základný model zastaviť na 1499 juanoch, teda 206 €. Najvyššia verzia Mi Max 2 by domácich mohla vyjsť na 1999 juanov, čo je približne 275 €. Predstavenie nového obra od Xiaomi sa má uskutočniť priebehu mája.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
60%
Chcem to
10%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
10%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]