Xiaomi Mi Box S je jeden z mála Android TV boxov, na ktorom beží Android TV, a nie prispôsobená verzia Androidu pre mobilné telefóny. Tentoraz prichádza v novom šate, ktorý je oproti staršej verzii vylepšený o niektoré špecifikácie.

V našich končinách už dosť populárna značka Xiaomi na Google udalosti predstavila ďalšie vylepšené zariadenie. Tentokrát nejde o nový nadupaný smartfón, ale o Mi Box S, čo je aktualizovaná verzia streamovacieho prehrávača.

Ako sa dalo očakávať, keďže zariadenie predstavili na udalosti Googlu, Mi Box S v sebe zahŕňa aj vstavané služby ako Google Assistant a Chromecast, takže streamovať môžete aj pomocou hlasových povelov. Navyše zároveň dokáže ovládať aj podporované inteligentné domáce zariadenia, ako je termostat a svetlá. Asistent vám tiež pomôže vyhľadať film či reláciu a môžete ho tiež požiadať o pesničku na želanie či predpoveď počasia.

4K HDR obraz aj Google AI asistent

Čo sa špecifikácií týka, Mi Box S neprichádza oproti svojmu staršiemu bratovi Mi Box s ničím prevratným. Podporuje 4K HDR pri 60 fps, ako aj Dolby DTS audio. Vylepšená verzia je dodávaná so štvorjadrovým procesorom s viacjadrovým GPU, 2 GB RAM, 8 GB pamäťou, rozhraním Bluetooth 4.2, jedným portom HDMI 2.0A, jedným audio výstupom, portom USB 2.0 a napájacím rozhraním. Podobne ako aj predchádzajúce verzie, beží na najnovšej verzii Android TV.

Najväčším plus je vylepšený dizajn

Dizajn samotnej krabičky je asi jedinou novinkou, ktorá stojí za zmienku. Elegantný, moderný a minimalistický. Mi Box S je tiež vybavený novým diaľkovým ovládačom, ktorý má tlačidlo zapnutia tentoraz uprostred, no stále v hornej časti. Hneď pod ním nájdete tlačidlo mikrofónu Google Asistent. K dispozícii je tiež gombík vyhradený pre Netflix, gombík Live TV a tlačidlo aplikácií.

Aj keď špecifikácie nového Mi Box S nepriniesli nič prevratné, Xiaomi sa aspoň môže pochváliť udržiavaním istej kvality. Za pochvalu určite stojí dizajn krabičky, ako aj ovládača, ktorý určite poskytne ešte lepší užívateľský zážitok. Nové streamovacie zariadenie je v USA dostupné na predobjednávky od 9. do 19. októbra za cenu 59.99 dolárov, v Európe si na tohto malého krásavca budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom