banner-mi-band-2
Čínsky technologický gigant Xiaomi postupne dopĺňa svoje portfólio o rozličné gadgety či zariadenia pre inteligentnú domácnosť. Jeho najnovším prírastkom je budík, ktorý však nie je len obyčajným budíkom. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi Alarm Clock je názov najnovšieho gadgetu od „čínskeho Apple“. Nejde však o obyčajný budík. Mi Alarm Clock zastáva hneď dve úlohy, keďže môže poslúžiť aj ako Bluetooth reproduktor. Podľa Xiaomi je najdôležitejšie na začiatku dňa vstať tou pravou nohou, aby ste mali dostatok energie počas celého dňa. Práve nový Mi Alarm Clock vám má zabezpečiť príjemné prebúdzanie. Budík je navrhnutý tak, aby vás postupne prebudil z hlbokého spánku pomocou jemných melódií.

Xiaomi Mi Band 2 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-mi-alarm-clock-nahlad

Mi Alarm Clock prebral niektoré dizajnové črty od dávnejšieho predstaveného Xiaomi Mi Canon Bluetooth reproduktora, no telo budíka je vyrobené z plastu. Priemer predného digitálneho ciferníka / reproduktora je 107 mm, pričom za mriežkou reproduktora sú zabudované LED svetielka pre indikáciu času. Zabudovaný driver reproduktora má priemer 45 mm, hudobný výkon až 5W a frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz. Ako správnemu budíku, ani tomu od Xiaomi nechýba veľké tlačidlo na vrchu, ktoré slúži na vypnutie budíka.

xiaomi-mi-alarm-clock-1

Komplexné nastavenie Xiaomi Mi Alarm Clock prebieha pomocou vášho smartfónu a príslušnej aplikácie. Budík so smartfónom komunikuje pomocou Bluetooth 4.1 konektivity, pričom po nadviazaní komunikácie si môžete nastaviť ako čas budenia, tak aj obľúbenú melódiu, ktorá vás prebudí do nového dňa. Mi Alarm Clock vám však nepomôže len vstať, ale aj zaspať do hlbokého spánku. K príjemnému zaspávaniu majú dopomôcť špeciálne jemné melódie, ktoré Xiaomi nazýva ako „zhumian“. Použiť môžete aj melódie, ktoré máte uložené priamo v pamäti smartfónu, no v tom prípade je potrebné ponechať smartfón a budík neustále spárovaný.

xiaomi-mi-alarm-clock-3

Konštrukcia tohto inteligentného budíka je taktiež vybavená systémom izolácie vibrácií, čo znamená, že budík nevydáva žiadne vibrácie ani pri najvyšších hlasitostiach. Čo sa výdrže týka, tú zabezpečuje 2600 mAh batéria, ktorá podľa údajov výrobcu dokáže budík napájať až 360 hodín, čo je 15 dní. Následné nabíjanie vstavanej lítiovej batérie cez klasický microUSB konektor zaberie 2 až 3 hodiny. Cena Xiaomi Mi Alarm Clock na domovskom, čínsku trhu, bola stanovená na 199 juanov, čo je v prepočte necelých 27 €.

xiaomi-mi-alarm-clock-2

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
79%
Chcem to
21%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]