Ponuka Xiaomi smartfónov sa rozrastá každou chvíľou o nové modely, ktoré prinášajú stále lepší pomer ceny a výkonu. Medzi takéto kúsky sa nedávno zaradila aj odľahčená verzia smartfónu Xiaomi Mi A2. Výrobca mierne okresal výbavu Mi A2-ky, z čoho vzniklo Xiaomi Mi A2 Lite, ktoré sa pýši nielen skvelým hardvérom a konštrukciou, ale aj lákavou cenou.

Xiaomi pred pár mesiacmi predstavilo dvojicu smartfónov, ktoré idú v šľapajách minuloročného Mi 5X. Jeho priamy nástupca, Xiaomi Mi A2, dostal aj skromnejšieho dvojníka, ktorému pribudol výrez a upravená výbava sa postarala o ešte nižšiu cenu.

Jeden z najlepších vo svojej triede

Po dizajnovej stránke sa Mi A2 Lite náramne podobá na svojho vybavenejšieho súrodenca, no zopár prvkov ich od seba odlišuje. Model Mi A2 si zachováva rovnaké línie ako Mi 6X, avšak dostupnejšia „Lite“ verzia má na prednej stene kontroverzný výrez obrazovky. V ňom sú osadené potrebné snímače, reproduktor pre volania, ale aj selfie fotoaparát, ktorému nechýba podpora umelej inteligencie. Tú však nájdeme aj v zadnej dvojici fotoaparátov.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 32 GB Čierny za 138 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 32 GB Zlatý za 138 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 32 GB Modrý za 138 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Xiaomi Mi A2 Lite je pri fotografovaní schopné rozoznávať scény a upraviť snímky pre čo najlepšie výsledky. Na jeho zadnej stene nájdeme 12 MPx hlavný a 5 MPx sekundárny fotoaparát, ktorý je rovnaký ako objektív vo výreze 5,84″ FullHD+ obrazovky. Interný hardvér v sebe zahŕňa zdroj výkonu, ktorým je Snapdragon 625 s 8 jadrami a tie tikajú na frekvencii 2 GHz. V základnej verzii s ním spolupracuje 3 GB operačná pamäť RAM, ktorá sa dostala do verzie s 32 GB interným úložiskom.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 64 GB Čierny za 155 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 64 GB Modrý za 155 € bez colných poplatkov
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Za výhodnejšiu cenu je však teraz dostupná aj výkonnejšia verzia so 4 GB RAM a 64 GB ROM. Obe varianty ti navyše prinášame hneď v niekoľkých farebných prevedeniach. U „Lite“ Mi A2 výrobca stavil na 4 000 mAh akumulátor, ktorý zvládne dodávať energiu naozaj dlho. Vo výbave konektivity ale nechýba ani plná podpora LTE sietí, ktorá prináša aj u nás obľúbené pásmo B20. V podstate ide o čínske Redmi 6 Pro „obuté“ do čistého Androidu a s kompletnou 4G podporou.

Bohatá nádielka za výborné ceny

V našom FonTech Shope ti teraz ponúkame Xiaomi Mi A2 Lite v čiernej verzii s 3 GB RAM a 32 GB ROM za skvelých 138 . Za zlatý variant tohto modelu zákazník zaplatí znova len 138 € a rovnako stojí aj elegantná modrá farba. Vybavenejšiu verzie tohto kúsku so 4 GB RAM a 64 GB ROM v čiernom prevedení ponúka náš e-shop za sumu 155 € rovnako ako jeho modrý ekvivalent. Xiaomi tak týmto kúskom opäť príjemne prekvapilo svojich fanúšikov, ktorí pri objednávke navyše neplatia vďaka doprave EU Priority Line žiadne poplatky pri doručení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom