Júlová vlna predstavení nových Xiaomi smartfónov je už za nami. Po premiére obrieho modelu Mi Max 3 sme sa dočkali perfektných zástupcov strednej triedy z projektu Android One. Xiaomi Mi A2 a Mi A2 Lite sú teraz dostupné za jedinečné ceny.

V najväčšom čínskom e-shope GearBest.com to myslia vážne a na stále pomerne nové modely Mi A2 a Mi A2 Lite zverejnili kupóny, ktoré spúšťajú ich ceny na doposiaľ najnižšie hodnoty. Obe novinky ponúkajú vo svojej triede jedny z najlepších vlastností, ktoré však výrobca našťastie neohodnotil nadsadenou cenou.

Xiaomi smartfóny z projektu Android One nesú dokonalé cenovky

Model Mi A2 je rovnako vyzerajúcim súrodencom pre Xiaomi Mi 6X, ktoré bolo predstavené v apríli. Po dizajnovej stránke dostala nová táto novinka s čistým Androidom rovnaké krivky, 5,99″ FullHD+ displej a ďalší skvelý hardvér za priateľskú cenu. Srdcom smartfónu je aj v tomto prípade procesor Snapdragon 660 s 8 jadrami, ktoré pracujú na frekvencii 2,2 GHz.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 4 GB + 32 GB za 180 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Xiaomi Mi A2 4 GB + 64 GB za 196 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť Xiaomi Mi A2 6 GB + 128 GB za 241 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

V lacnejšej verzii, Xiaomi Mi A2 Lite, nájdeme čip Snapdragon 625 taktiež s 8 jadrami, no tie tikajú na frekvencii 2 GHz. Výkonnejší model v sebe poňal aj 4 GB / 6 GB operačnú RAM pamäť a 32 / 64 / 128 GB vnútornej pamäte. Odľahčený model zasa priniesol v základnej verzii 3 GB / 4 GB operačnú pamäť RAM, ktorá sa dostala do verzie s 32 GB / 64 GB interným úložiskom. V podstate ide o čínske Redmi 6 Pro „obuté“ do čistého Androidu a s kompletnou LTE podporou, ktoré je teraz dostupné aj v našom FonTech Shope.

Kúpiť Xiaomi Mi A2 Lite 4 GB + 64 GB za 158 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Tieto dve novinky sa však líšia aj po stránke fotoaparátov. V oboch prípadoch nájdeme duálnu zostavu objektívov. Xiaomi Mi A2 ale prichádza s 12 MPx a 20 MPx snímačmi, pričom selfie fotoaparát dostal skvelých 20 MPx. Jeho menej výkonný „Lite“ súrodenec na zadnej stene nesie 12 MPx hlavný a 5 MPx sekundárny fotoaparát, ktorý je rovnaký ako objektív vo výreze 5,84″ FullHD+ obrazovky.

Dizajnové rozdiely priniesol výrez v displeji

Práve týmto prvkom sa táto dvojica nových Xiaomi smartfónov líši. Model Mi A2 si zachováva rovnaké línie ako Mi 6X, avšak dostupnejšia „Lite“ verzia má na prednej stene kontroverzný výrez obrazovky. V ňom sú osadené potrebné snímače, reproduktor pre volania, ale aj selfie fotoaparát, ktorému nechýba podpora umelej inteligencie. Tú však nájdeme aj v zadnej dvojici fotoaparátov oboch modelov. Xiaomi Mi A2 a Mi A2 Lite sú pri fotografovaní schopné rozoznávať scény a upraviť snímky pre čo najlepšie výsledky.

Po stránke bezpečnosti v oboch prípadoch nájdeme v zadnej hliníkovej stene snímač odtlačkov prstov. Vzadu sú tiež ukryté dva rozdielne akumulátory. Výkonnejšiu verziu napája 3010 mAh batéria. U „Lite“ modelu výrobca stavil na 4 000 mAh akumulátor. Čo však majú oba tieto nové Xiaomi smartfóny spoločné, je plná podpora LTE sietí, ktorá prináša aj u nás obľúbené pásmo B20. Túto dvojicu skvelých lacných modelov od čínskeho giganta si zákazníci môžu teraz dopriať za najnižšie ceny, a to hneď pri každej farebnej verzii týchto smartfónov.

Nechýba ani výborná cenovka

V našom FonTech Shope ti teraz ponúkame Xiaomi Mi A2 vo verzii so 4 GB RAM a 32 GB ROM za skvelých 180 €, 64 GB verziu za 196 € a najvyššiu 128 GB verziu so 6 GB RAM za 241 €Xiaomi Mi A2 Lite ale dostalo ešte prívetivejšie cenovky. Model so 4 GB RAM a 64 GB ROM je teraz po využití kupónu dostupný za jedinečných 158 €. Xiaomi tak týmito kúskami príjemne prekvapilo mnohých fanúšikov. Tí pri objednávke navyše neplatia vďaka doprave EU Priority Line žiadne poplatky pri doručení.

Kupón môžeš v košíku uplatniť nasledovne:

Zobraziť celú galériu (16)
Screenshot / Gearbest

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom