Čo sa týka aktualizácií, spoločnosť Xiaomi patrí medzi tých najlepších. Najnovšie verzie Androidu dostávajú aj staršie smartfóny, čo je pri väčšine výrobcoch rarita. V posledný deň roku 2017 spoločnosť potešila najmä majiteľov modelu Mi A1, keď im začala rozposielať aktualizáciu na Android 8.0 Oreo.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Bohužiaľ, táto aktualizácia obsahuje veľa chýb. Zdá sa tak, že bola vypustená len preto, aby spoločnosť dodržala termín, ktorý si stanovila. Aj keď je na jednej strane dobré, že sa Xiaomi snaží plniť termíny, ktoré si stanoví, no ak to bude na úkor kvality, v konečnom dôsledku si viac poškodí ako prilepší.

Viacero vážnych chýb

Medzi chybami, ktoré majitelia zaznamenali, boli problémy s fotoaparátom, snímačom odtlačkov prstov (nefunkčné gestá), odpájanie od siete, neprimerane rýchle vybíjanie batérie (pokiaľ je zapnuté Bluetooth) alebo nefunkčné vytáčanie čísiel.

Xiaomi Mi A1

O týchto a ďalších problémoch už spoločnosť vie a usilovne začala pracovať na ich odstránení. Dovtedy bolo rozposielanie aktualizácie pozastavené a zatiaľ nevedno, kedy bude opäť obnovené. Ak aj niekto z vás zaznamenal podobné problémy, podeľte sa s nimi v komentároch.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
25%
Chcem to
0%
Mám to
25%
Nepáči sa mi to
25%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak