Android vo verzii Oreo bol síce predstavený už dávnejšie, no tento operačný systém využíva stále veľmi málo zariadení. Už sa však naň môžu tešiť majitelia smartfónu Xiaomi Mi A1.

Aktualizáciu pre model Mi A1 oznámilo Xiaomi prostredníctvom svojho oficiálneho twitterového účtu. Oreo by už mali dostávať prví používatelia, pričom aktualizácia sa postupne dostane ku všetkým majiteľom Mi A1. Treba sa však uistiť, že na zariadení už je nainštalovaný decembrový update 7.12.19. Ani táto aktualizácia však ešte nemusela doraziť na všetky zariadenia Mi A1, keďže je tiež uvoľňovaná v dávkach. V takomto prípade by však už čakanie nemalo trvať dlho. Najnovší update už dostávajú aj používatelia na Slovensku, čo nám potvrdilo viacero našich fanúšikov.


Jeden z prvých vôbec

Xiaomi Mi A1 patrí do projektu Android One a nesie „čistý“ operačný systém od Google. Výhodou zariadení v tomto projekte sú častejšie a rýchlejšie aktualizácie a aj vďaka tomu sa model Mi A1 zaradí ako jeden z prvých do (zatiaľ veľmi malej) skupiny zariadení s verziou Oreo. Doteraz sa týmto operačným systémom môžu pochváliť len smartfóny Pixel či HTC U11.

Kúpiť Xiaomi Mi A1 za najnižšiu cenu na trhu v 24 % zľave
Prípadné colné poplatky budú preplatené

Zobraziť celú galériu (2)
Fotografiu nám zaslal fanúšik

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi A1 by som nemal problém vymeniť za môj trikrát drahší Galaxy S8

Xiaomi Mi A1 je prakticky totožný s modelom Xiaomi Mi 5X, ktorý však využíva nadstavbu MIUI. Ide o veľmi slušne vybavený smartfón strednej triedy. K hlavným špecifikáciám zariadenia patria 5,5-palcový FullHD displej, procesor Snapdragon 625 či 4 GB RAM. Smartfón tiež disponuje rovnakým duálnym fotoaparátom ako sa nachádza vo vlajkovom modeli Xiaomi Mi 6. Nechýba pritom ani 3,5 mm audio jack a veľmi lákavá cena, ktorá sa pohybuje okolo 200 €. Kompletné informácie o tomto vydarenom smartfóne sa dočítaš aj v našej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom