YouTuber JerryRigEverything je známy testovaním odolnosti konštrukcie smartfónov. Tvrdému testu teraz podrobil aj nedávnu novinku Xiaomi Mi 9, pričom nechýbalo škriabanie displeja, oheň, nôž a ani pokus o ohnutie smartfónu.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

YouTuber si testovaním a ničením smartfónov vyslúžil už viac ako 3,3 milióna odberateľov a pri svojich testoch už zničil niekoľko kúskov od iPhonov po Galaxy S zariadenia. S danými prémiovými produktami súperí aj Xiaomi Mi 9, ktoré za oveľa nižšiu cenu ponúka konkurenčnú výbavu. Ako ukazuje test v zverejnenom videu, nestráca ani v odolnosti konštrukcie. O téme informoval portál GSMArena.

Xiaomi Mi 9 slušne odolal nástrojom pre určenie tvrdosti ochranného skla. Xiaomi chráni 6,4-palcový displej svojho vlajkového modelu ochranným sklom Gorilla Glass 6, ktoré je dobre odolné voči škrabancom. YouTuber pri testovaní vyzdvihol aj plastové lemovanie okolo obrazovky. Takéto riešenie predstavuje výhodu pri pádoch zariadenia. V nepríjemnej situácii totiž plast pohltí časť energie a šanca  prasknutia skla sa znižuje.

Očakávané a neočakávané sklamanie

V čom sú čínski výrobcovia ako Xiaomi či OnePlus dlhodobo pozadu za Samsungom, Huawei či Apple, je vodeodolnosť zariadenia. Nižšia cena zariadení sa prejavuje práve v tomto aspekte a ani Mi 9 nedisponuje žiadnou certifikáciou vodeodolnosti. Vo videu je vidieť, že nedostatok sa ukazuje aj pri ochrane slotu na SIM karty.

AMOLED displej a jeho jednotlivé diódy sa dokázali dostať aj z 30-sekundového vystavenia ohňu zo zapaľovača. Sklamanie však priniesla zafírová ochrana zadných fotoaparátov. Xiaomi tento konštrukčný prvok hlasno prezentuje v propagačných materiáloch a zafírové sklo (tak Xiaomi túto ochranu označuje) malo priniesť výraznú odolnosť voči škrabancom.

Nedeje sa tak a recenzent prišiel na nedostatok tohto riešenia. Škrabance sa ukázali oveľa skôr ako by mali. Dôvodom je zrejme použitie menej kvalitného zafíru. Všetko podstatné je už možné vidieť vo video, ktoré publikoval kanál JerryRigEverything.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]