Xiaomi dnes zobralo predstavovanie svojich produktov útokom a po MIUI 10, smartfónoch Xiaomi Mi 8, Mi 8 Explorer Edition a náramku Mi Band 3 tu máme ďalšiu dvojicu zariadení. Čínsky výrobca nám ukázal ešte jednu verziu svojho výročného smartfónu a tiež predstavil aj veľký smart televízor.

Xiaomi Mi 8 SE

Tretia verzia výročného smartfónu s označením SE prináša trochu okresané špecifikácie, avšak s nižšou cenovkou a vytvára tak opäť mimoriadne atraktívny pomer medzi výkonom a cenou. Vôbec ako prvé zariadenie prichádza s procesorom Snapdragon 710. Qualcomm tento čipset predstavil s cieľom priniesť prémiové funkcie aj do dostupnejších smartfónov.

Je vyrobený 10 nm technológiu, má 8 jadier a je špeciálne určený pre podporu funkcií umelej inteligencie a vysokého výkonu. Napríklad v porovnaní s procesorom Snapdragon 660 ponúka pre technológiu umelej inteligencie dvojnásobný výkon. Spotreba energie nového procesora by pritom mala byť o tretinu nižšia.

Ďalšími špecifikáciami Xiaomi Mi 8 SE sú 5,8-palcový AMOLED displej, duálny fotoaparát s 12 Mpx a 5 MPx snímačmi, predný 20 MPx senzor a 3120 mAh batéria. Tak, ako všetky ostatné verzie MI 8, aj SE príde rovno s novou nadstavbou MIUI 10, ktorá je postavená na Android 8 Oreo. Model SE zároveň disponuje prednej strane aj výrezom v displeji. Narozdiel od modelov Mi 8, Mi 8 SE bohužiaľ neprichádza s podporou kompletných LTE sietí a B20 pásmo by sme tu hľadali márne.

Dostupné budú konfigurácie so 4 GB RAM a 64 GB ROM a 6 GB/64 GB. Cena tohto zariadenia bude mimoriadne lákavá. V domovskej Číne začína na 1799 juanov, čo je v prepočte 240 € a vyššia verzia vyjde na 1999 juanov, teda takmer 270 €.

Xiaomi Mi TV 4 75″

Počas dnešnej konferencie si Xiaomi vyhradilo čas aj na predstavenie ďalšieho smart televízora. Ide o model Mi TV 4, ktorý prináša pokročilé technológie. Rozlíšenie obrazovky dosahuje úroveň 4K, pričom dostupná je technológia HDR. Rozmer novinky je poriadne slušných 75 palcov.

O dostatok výkonu sa postará 4-jadrový procesor so 64-bitovou architektúrou a spolupracovať bude s 2 GB RAM. Vnútorné úložisko poskytne používateľovi priestor 32 GB. K dispozícii bude aj vstavaný hlasový asistent, ktorý umožní jednoduchšie ovládanie systému. Oficiálna čínska cena Mi TV 4 75″ bola stanovená na 8999 juanov, čo je v prepočte približne 1200 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom