Xiaomi pred takmer dvomi týždňami predstavilo svetu novú verziu vlajkového modelu Mi 8. Ide o model, ktorého najväčšou zmenou je inovatívny skener pod displejom, pričom smartfón už dostal aj svoju prvú veľkú zľavu.

Cenou sa pomaly vyrovnáva klasickej verzii Mi 8

Xiaomi predstavilo nový model pod globálnym označením Mi 8 Pro. Jeho hlavnou inováciou v porovnaní s Mi 8 je moderné odomykanie prostredníctvom skenu odtlačkov priamo na displeji. Práve tento model v zlatom prevedení dostáva masívnu zľavu. Špeciálny kupón, ktorý sme vybavili pre našich čitateľov, zrazí jeho zo 435 € na oveľa príjemnejších 400 €. Kupón dostala aj čierna verzia, ktorá môže byť tvoja za ešte nižších 391 €. Cenou sa tak pomaly vyrovnáva klasickej verzii Mi 8, ktorá má snímač odtlačkov vzadu.

Kúpiť čierne Xiaomi Mi 8 Pro so snímačom odtlačkov pod displejom za 391 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Kúpiť zlaté Xiaomi Mi 8 Pro so snímačom odtlačkov pod displejom za 400 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Ide pritom o 128 GB model, takže získať dosť priestoru pre seba a v partii budeš isto jeden z prvých, ktorý sa bude môcť pochváliť snímačom odtlačkov pod displejom. Pri nákupe ti odporúčame využiť dopravu EU Priority Line za približne 6 €. Vďaka nej získaš smartfón bez ďalších poplatkov. Treba byť však rýchly, ponuka je časovo obmedzená a dodatočný kupón je určený len pre tých najrýchlejších.

Poriadna výbava

V ďalšej výbave je model Mi 8 Pro v podstate totožný s prémiovou a veľmi úspešnou Mi 8. Nájdeme v ňom teda výkonný procesor Snapdragon 845 aj 6 GB RAM. Xiaomi ale popracovalo na ešte lepšom vyladení čipsetu a viac myslelo aj na hráčov. Technológia Unreal Engine zvyšuje výkon a frekvenciu snímok pri hrách a má byť ešte lepšia než GPU Turbo, ktorú predstavil Huawei.

Displej s uhlopriečkou 6,21‘‘ si ponechá rozlíšenie 1080 x 2248 bodov, pomer strán 18,7:9 a Super AMOLED, ktorý bol v Mi 8. Smartfón bude možné odomknúť aj skenovaním tváre prostredníctvom infračerveného senzoru. Nechýba ani duálne GPS, ktoré by malo ponúkať presnejšie výsledky pri sledovaní polohy. V ďalšej výbave nájdeme ešte 128 GB úložisko či batériu s kapacitou 3000 mAh a rýchlym nabíjaním QuickCharge 4.0+. Konektor pre 3,5mm audio jack však k dispozícii nie je.

Operačným systémom je Android 8.1 (Oreo) s nadstavbou MIUI 10. Duálny fotoaparát je vybavený snímačmi s rozlíšením 12 MPx. Súčasťou primárneho senzoru je optická stabilizácia obrazu a objektív so svetelnosťou f/1.8. Druhý snímač pracuje s clonou f/2.4 a ponúka využitie pre 2-násobný bezstartový zoom. Predný fotoaparát ponúka rozlíšenie 20 MPx a svetelnosť f/2.0.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom