Len pred dvoma dňami nám Xiaomi oficiálne predstavilo svoj nový smartfón s označením Xiaomi Mi 6X. Zariadenie prišlo do strednej triedy s veľkými očakávaniami a svojou výbavou je rozhodne pripravené zaujať množstvo fanúšikov. Skvelou správou je, že Xiaomi Mi 6X je oddnes už v predpredaji.

V predaji hneď aj so zľavou

Jeden z najzaujímavejších kúskov v strednej triede je ešte poriadne horúci, keďže predstavenie sa konalo len dva dni dozadu. Vo forme predpredaja však už ponúka túto novinku čínsky e-shop Geekbuying. Model so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom si môžeš zaistiť za zľavnenú cenu 238 €, stačí ak využiješ kupón ZDFNUQGH.

Predobjednať Xiaomi Mi 6X za 238 €
Zľavový kupón ZDFNUQGH

Xiaomi Mi 6X je tak jeden z najlacnejších smartfónov s procesorom Snapdragon 660. Pri objednávke tiež zvoľ dopravu cez EU Priority Line za 18 €, ktorá ti ale zabezpečí ďalšie doručenie bez poplatkov.

Skvelá výbava v strednej triede

Do útrob Xiaomi Mi 6X výrobca už nenasadil starší procesor Snapdragon 625, ale miesto neho zvolil modernejšiu a výkonnejšiu variantu v podobe Snadpragonu 660. Je to práve tento čip, ktorý si fanúšikovia tak veľmi žiadali a výrobca im ich priania splnil. Tento kus kremíka tomto modeli spolupracuje so 4 GB RAM a 64 GB pamäťou. V každom prípade, ak by používateľovi takáto interná pamäť nestačila, môže si ju rozšíriť pomocou microSD karty.

Prekvapivo tenká konštrukcia s hrúbkou len 7.3 mm a príjemnou hmotnosťou 166 gramov sadne do rúk každému používateľovi. V prvom rade je to však samotný displej, ktorého pomer strán sa natiahol na dnes už štandardnú hodnotu 18:9. S uhlopriečkou 5,99″ a FullHD+ rozlíšením, teda 2160 x 1080 pixelov, ale prichádzajú aj tenšie rámiky obrazovky. Tento trend už zasiahol všetky cenové kategórie smartfónov, a tak by rozhodne nesmel chýbať ani v novom Xiaomi Mi 6X.

Aj napriek poriadne tenkej 7,6 mm konštrukcii sa výrobcovi do nej podarilo vopchať batériu s kapacitou 3100 mAh, ktorej energiu používateľ dobije prostredníctvom USB-C portu. Batéria podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 3.0 s výkonom 18W, pričom výrobca udáva dobite na 50% už o 30 minút. V konštrukcii sa, bohužiaľ, nenašlo miesto pre 3,5 mm audio jack, takže USB Type-C konektor poslúži aj ako audio výstup.

Fotoaparátu vypomáhajú schopnosti umelej inteligencie

Jeho najväčšou doménou je však predný selfie fotoaparát, ktorý výrobca úmyselne upravil pre potreby milovníkov selfie fotografií. Kombinácia fotografického snímača Sony IMX376 o veľkosti 2 µm a rozlíšení 20 MPx v spolupráci so špeciálnym softvérom, ale taktiež prítomnosťou umelej inteligencie zabezpečí, že každá selfie fotografia bude vyzerať dokonale, a to aj pri horších svetelných podmienkach.

Za predným fotoaparátom ale nezaostávajú ani zadné objektívy, ktoré ponúkajú rozlíšenie 20 MPx a 12 MPx senzory Sony IMX486 so senzormi veľkými 1.25 µm a clonou f/1.75. Medzi nimi sa ešte nachádza dvojtónová prisvetľovacia LED dióda, ktorá napomôže pri fotografovaní v nočných podmienkach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom