banner-redmi-3
Xiaomi si vo štvrtok získalo pozornosť majiteľov smartfónov Xiaomi Mi3 a Mi4 tým, že vo svojej týždennej verzii systému prinieslo Android 6.0 Marshmallow. Aktualizácia sa týka čínskej ROM, teda aj našej MIUI CZ&SK, keďže naša ROM je postavená práve na čínskej.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Inštaláciu Androidu 6.0 sme si vyskúšali aj my na smartfóne Xiaomi Mi4. Pred samotnou inštaláciou verzie MIUI 6.1.21 s Androidom 6.0 je nutné nainštalovať verziu 5.12.17 z dôvodu spojenia systémových partícií. Inštalácia verzie 5.12.17, ako aj 6.1.21 prebehla bez akýchkoľvek problémov, aj keď v prípade 6.1.21 môže inštalácia trvať dlhšie. Keďže je táto verzia nie je stabilná, ale týždenná, existuje riziko výskytu bugov. My sme sa na Xiaomi Mi4 zatiaľ nestretli so žiadnym. Vďaka výraznej nadstavbe MIUI prakticky prítomnosť Androidu 6.0 nepocítite. Pribudlo však zopár nových animácií systému a niektoré boli naopak, bohužiaľ, odstránené. Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia Počasie. Návod na inštaláciu a odkazy na stiahnutie nájdete na fóre MiuiOS.cz.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Ak ste náhodou majiteľmi smartfónu Xiaomi Mi Note alebo Mi Note Pro, nezúfajte. Aktualizácia na Android 6.0 pre Mi Note príde už budúci týždeň. Pre Xiaomi Mi Note Pro zatiaľ termín potvrdený nebol, no veríme, že to už dlho trvať nebude.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Zdroj: MIUI CZ&SK

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP