Xiaomi Mi3 a Mi4 získavajú aktualizáciu na Android 6.0, Mi Note už budúci týždeň

banner-redmi-3
Xiaomi si vo štvrtok získalo pozornosť majiteľov smartfónov Xiaomi Mi3 a Mi4 tým, že vo svojej týždennej verzii systému prinieslo Android 6.0 Marshmallow. Aktualizácia sa týka čínskej ROM, teda aj našej MIUI CZ&SK, keďže naša ROM je postavená práve na čínskej.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Inštaláciu Androidu 6.0 sme si vyskúšali aj my na smartfóne Xiaomi Mi4. Pred samotnou inštaláciou verzie MIUI 6.1.21 s Androidom 6.0 je nutné nainštalovať verziu 5.12.17 z dôvodu spojenia systémových partícií. Inštalácia verzie 5.12.17, ako aj 6.1.21 prebehla bez akýchkoľvek problémov, aj keď v prípade 6.1.21 môže inštalácia trvať dlhšie. Keďže je táto verzia nie je stabilná, ale týždenná, existuje riziko výskytu bugov. My sme sa na Xiaomi Mi4 zatiaľ nestretli so žiadnym. Vďaka výraznej nadstavbe MIUI prakticky prítomnosť Androidu 6.0 nepocítite. Pribudlo však zopár nových animácií systému a niektoré boli naopak, bohužiaľ, odstránené. Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia Počasie. Návod na inštaláciu a odkazy na stiahnutie nájdete na fóre MiuiOS.cz.

XIAOMI Mi4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Ak ste náhodou majiteľmi smartfónu Xiaomi Mi Note alebo Mi Note Pro, nezúfajte. Aktualizácia na Android 6.0 pre Mi Note príde už budúci týždeň. Pre Xiaomi Mi Note Pro zatiaľ termín potvrdený nebol, no veríme, že to už dlho trvať nebude.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Zdroj: MIUI CZ&SK

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.