banner-mi-mix
Xiaomi dnes na trh uviedlo ďalšiu novinku spadajúcu do kategórie Smart home. Ide o zaujímavý gadget o veľkosti kamienka s názvom Lunar smart sleep senzor, ktorý bude už podľa názvu monitorovať váš spánok. Čínska spoločnosť tak prináša ďalšie zariadenie prostredníctvom svojej crowdfundingovej platformy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Lunar smart sleep senzor bude analyzovať váš spánok a pomocou mobilnej aplikácie zobrazí pravidelné štatistiky a správy o jeho kvalite. Komunikácia medzi smartfónom a senzorom prebieha pomocou WiFi a informácie o spánku môžete sledovať aj v reálnom čase, takže môžete napríklad monitorovať spánok svojho dieťaťa. Aplikácia funguje pre všetky Android zariadenia s Androidom 4.0 a vyšším, a rovnako tak aj pre iPhony s iOS 8.0 a vyšším.

xiaomi-lunar-senzor2

K dispozícii je dokonca funkcia „Triple sound“, ktorá pomáha pri problémoch s nespavosťou. Táto funkcia vám ponúkne odborné rady ako ľahšie zaspať a navyše prehráva príjemnú hudbu, ktorá by mala taktiež pomôcť pri zaspávaní. Zariadenie nevyžaruje žiadne radiácie a tak sa nemusíte obávať priameho kontaktu so senzorom. Stačí, ak si ho večer vložíte do vankúša alebo ho naň iba položíte a o zvyšok sa postará zariadenie samo.

xiaomi-lunar-senzor4

Zariadenie využíva nízku spotrebu batérie a vďaka tomu postačí na 90 dňovú výdrž iba jedna hodina nabíjania. Celková trvanlivosť batérie je 50000 hodín, čo je niečo vyše 2000 dní. Tento maličký senzor už je v domácej Číne dostupný za cenu 69 juanov, čo je v prepočte len niečo pod 10 €. Lunar Smart Sleep Senzor spoločnosť začne rozosielať 12. januára.

Myslíte si, že by si takýto gadget našiel uplatnenie aj u vás doma ?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
10%
O autorovi
Jakub Duchoň
Som veľkým fanúšikom smartfónov a IT technológií, mimo toho rád cestujem, čítam knihy a počúvam dobrú hudbu. Najviac zo všetkého však milujem futbal, ktorému sa venujem už 12 rokov.