banner-mi-mix
Xiaomi dnes na trh uviedlo ďalšiu novinku spadajúcu do kategórie Smart home. Ide o zaujímavý gadget o veľkosti kamienka s názvom Lunar smart sleep senzor, ktorý bude už podľa názvu monitorovať váš spánok. Čínska spoločnosť tak prináša ďalšie zariadenie prostredníctvom svojej crowdfundingovej platformy.

Lunar smart sleep senzor bude analyzovať váš spánok a pomocou mobilnej aplikácie zobrazí pravidelné štatistiky a správy o jeho kvalite. Komunikácia medzi smartfónom a senzorom prebieha pomocou WiFi a informácie o spánku môžete sledovať aj v reálnom čase, takže môžete napríklad monitorovať spánok svojho dieťaťa. Aplikácia funguje pre všetky Android zariadenia s Androidom 4.0 a vyšším, a rovnako tak aj pre iPhony s iOS 8.0 a vyšším.

xiaomi-lunar-senzor2

K dispozícii je dokonca funkcia „Triple sound“, ktorá pomáha pri problémoch s nespavosťou. Táto funkcia vám ponúkne odborné rady ako ľahšie zaspať a navyše prehráva príjemnú hudbu, ktorá by mala taktiež pomôcť pri zaspávaní. Zariadenie nevyžaruje žiadne radiácie a tak sa nemusíte obávať priameho kontaktu so senzorom. Stačí, ak si ho večer vložíte do vankúša alebo ho naň iba položíte a o zvyšok sa postará zariadenie samo.

xiaomi-lunar-senzor4

Zariadenie využíva nízku spotrebu batérie a vďaka tomu postačí na 90 dňovú výdrž iba jedna hodina nabíjania. Celková trvanlivosť batérie je 50000 hodín, čo je niečo vyše 2000 dní. Tento maličký senzor už je v domácej Číne dostupný za cenu 69 juanov, čo je v prepočte len niečo pod 10 €. Lunar Smart Sleep Senzor spoločnosť začne rozosielať 12. januára.

Myslíte si, že by si takýto gadget našiel uplatnenie aj u vás doma ?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP