Spoločnosť Xiaomi sa popri výrobe smartfónov a inteligentných spotrebičov svojej podznačky MIJIA venuje aj zbieraniu financií na iné, niekedy až bizarné gadgety. Najnovším produktom, ktorý Xiaomi ponúka prostredníctvom crowdfundingu, je inteligentný kvetináč. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čo môže dokázať kvetináč okrem poskytovania domova pre rastlinu? Tento od Xiaomi dokáže úplne to isté, no na oveľa vyššej úrovni. Sleduje totiž vlhkosť a iné zložky hliny/hnojiva, aby zabezpečil čo najlepšie podmienky pre rastlinu. Ak by napríklad danej rastline chýbala voda, kvetináč ťa na to upozorní odoslaním notifikácie do smartfónu. Vyrobený je z takzvaného Akrylonitrilbutadiénstyrénu, vďaka ktorému je veľmi pevný a nezhrdzavie.

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť výborný tester kvetín od Xiaomi

Nabíjanie prebieha cez microUSB konektor a na jedno nabitie vydrží monitorovať rastlinu minimálne 60 dní. V aplikácií pre kvetináč je databáza až 3200 rastlín, vďaka ktorej sa o tvojej rastline môžeš dozvedieť ešte o čosi viac. Xiaomi nastavilo cenu tohto kvetináča na približne 17 €, no ako je už pri podobných gadgetoch zvykom, my si musíme počkať na cenu skrz predajcov tretích strán, pričom tá bude určite o niečo vyššia.

xiaomi kvetinaczdroj fotografie: Xiaomi

xiaomi kvetinaczdroj fotografie: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
60%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.