Už od minulého roka je hitom medzi milovníkmi automobilov Xiaomi Yi kamera do auta, ktorá podlomila nohy drahej konkurencii, a to vďaka nízkej cene a k tomu ešte aj nadupanej výbave.

V jednoduchosti je krása

Oproti športovým kamerám, Xiaomi DashCam neponúka odolnú vodotesnú konštrukciu. Jej prednosťou je jednoduchá ohňovzdorná plastová stavba s kanálikmi pre prúdenie vzduchu, ktoré zabezpečia chladenie aj počas letných dní a dlhú životnosť. Základom zadnej strany je 2,7 palcový TFT displej s rozlíšením 960 x 240 pixelov, ktorý poskytuje náhľad nahrávaného videa. Na ovládanie slúži štvorica tlačidiel pod displejom.

Xiaomi použilo snímač s FullHD rozlíšením a clonovým číslom f/1.8, ktorý si poradí so záznamom videa pri bežných 30 fps. Snímač kryje širokouhlá 130° optika s infračerveným filtrom pre lepšiu viditeľnosť na slnku a vierohodné podanie farieb.

Podporovaná kapacita až do 64 GB

Súčasťou kamery je aj integrovaný mikrofón, ktorý dokáže nahrávať konverzáciu cestujúcich počas jazdy. Všetky získané dáta spracováva dvojjadrový čipset s podporou pripojenia WiFi, cez ktoré je možné prenášať obraz aj do smartfónu v reálnom čase. Dáta je možné ukladať aj na microSD kartu s kapacitou až 64 GB. Medzi základné funkcie patrí aj nahrávanie v slučke, prípadne vďaka vstavanému akcelerometru dokáže kamera zaregistrovať nehodu a uchovať konkrétny záznam chvíľu pred nehodou. Takto získaný záznam sa nezmaže ani pri nedostatku miesta.

Primárne počas bežného používania za jazdy prebieha napájanie kamery z 12/24V zásuvky v aute. Pre prípad výpadku energie alebo používania mimo auta, obsahuje kamera aj 240 mAh batériu.

Výborná cena

Ak ešte nemáš svoju Xiaomi Yi DashCam kameru do auta, teraz je ten správny čas si jenu zaobstarať, nakoľko jej cena dosahuje historické minimum 33 €. Stačí, ak v košíku zadáš zľavový kód JPAV05.

Kúpiť kameru Xiaomi Yi DashCam za necelých 33 €
Zľavový kupón: JPAV05

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom