Xiaomi a jeho ponuka zariadení expandujú raketovým tempom a takmer neustále sme svedkami predstavenia ďalšieho nového produktu. Tentokrát sa však výrobca nezameral na žiaden gadget, či doplnok do domácnosti, ale na ďalšieho drona. Xiaomi v spolupráci so spoločnosťou Funsnap a pomocou crowdfundingovej kampane vytvorilo drona, ktorý prekvapí umelou inteligenciou, ale aj netradičnou konštrukciou.

Crowdfundingové kampane ponúkajú fanúšikom čínskeho Xiaomi možnosť vybrať si produkt, ktorý by radi videli aj na predajných pultoch spoločnosti. Týmto spôsobom vznikli v spolupráci s ďalšími výrobcami už stovky zariadení, ku ktorým sa teraz pridáva ďalšie. Je ním nový dron iDol, na ktorom Xiaomi pracuje spolu so spoločnosťou Funsnap.

Dron o veľkosti tabletu

Na prvý pohľad najzaujímavejšou vlastnosťou tejto novinky je skladacia konštrukcia, ktorú môže používateľ jednoducho preložiť na polovicu a odložiť do špeciálneho púzdra, čím ušetrí mnoho miesta. Dron iDol má byť svojou veľkosťou rovnako kompaktný ako tablet Apple iPad Mini.

Po zložení sa totiž rozmery konštrukcie zmenšia len na 226 x 144 mm, pričom v rozloženom stave je šírka drona 268 mm a hmotnosť sa spolu s batériou zastavila na 360 g. Kapacita akumulátora dosahuje 1800 mAh, čo štyrom elektrickým motorom vystačí na 10 minútový let.

Nenechaj si ujsť
Najnovší Xiaomi mini dron s HD kamerou si už môžeme predobjednať. Cena bez ďalších poplatkov je perfektná

Samozrejmosťou je tiež možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie pre smartfóny. Tá umožní riadiť vzlietnutie, pristátie, ale aj let pri náklone 45°, či otočku o 360°. Používateľ však môže využiť aj ovládanie gestami, ktoré posunú natáčanie s týmto dronom na vyššiu úroveň. Túto možnosť prináša umelá inteligencia, ktorá sa naučí rozoznávať jednotlivé gestá, aby mohol byť dron ovládaný aj bez smartfónu.

Pri natáčaní videozáznamu, ktoré HD kamera zachytí v kvalite 1080p pri 30 snímkach za sekundu, nechýba ani funkcia sledovania objektu z rôznych uhlov. Stabilitu a bezpečnosť pri lietaní zasa zabezpečuje ultrazvukové skúmanie povrchu pod dronom, spolu s GPS modulom a barometrom, čím je vhodný pre lietanie aj v uzavretých priestoroch.

Kombinácia všetkej spomenutej výbavy robí z dronu iDol skvelý prostriedok pre natáčania nádherných videí, či fotografovanie z nezvyčajných uhlov. Xiaomi ale ani v tomto prípade svojich zákazníkov nesklame cenou, ktorá dosahuje úroveň 120 €. Aj vďaka crowdfundingovej kampani tak mohol vzniknúť ďalší zaujímavý produkt.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom