banner-redmi-note-3-pro
„Čínsky Apple“, ako niektorí nazývajú spoločnosť Xiaomi, ešte pred predstavením najnovšej vlajkovej lode Xiaomi Mi5 počítala s naozaj obrovským záujmom. Záujem je však oveľa vyšší ako očakávali a ani 4 milióny predpripravených kusov Mi5 nestačí. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi včera spustilo prvý „flash sale“ (rýchly predaj) svojho najnovšieho klenotu, Xiaomi Mi5. Predaj začal o 10:00 miestneho čínskeho času a o pár minút neskôr bol koniec. Všetky dostupné kusy Mi5 sa totižto behom pár minút vypredali. Množstvo čínskych fanúšikov tak ostalo sklamaných, že svoj nový, vytúžený smartfón nedostali. V prvom predaji však podľa ekonómov z Taiwan’s Economic Daily bolo oveľa viac kusov ako len pár stotisíc. Z neoficiálnych tvrdení taiwanských médií vychádza, že Xiaomi včera predalo drvivú väčšinu z predom pripravených 4 miliónov kusov Xiaomi Mi5 v priebehu len niekoľkých minút!

Xiaomi-Mi5
Ako sme vás však informovali pár dní dozadu, Xiaomi prijalo až 17 miliónov registrácií na zakúpenie zbrusu novej vlajkovej lode. Vzhľadom na toto číslo potrebuje Xiaomi viac ako štvornásobne navýšiť skladové zásoby pravdepodobne najočakávanejšieho čínskeho smartfónu v dejinách. Už pred samotným odhalením Xiaomi Mi5 sa šírili správy o masovej výrobe tohto smartfónu, ktorú Xiaomi realizuje v spolupráci so známou fabrikou Foxconn. Podľa zdroja sa spoločnosť chystá posilniť výrobu, aby uspokojila tak vysoký dopyt ľudí po ich novinke. Ten nepochybne prevláda aj v Európe a Amerike, ale aj tu, na Slovensku.

xiaomi-mi5-ceny

Ceny Xiaomi Mi5 pre slovenských zákazníkov (Zdroj: iBuygou.com)

Ďalší predaj Xiaomi Mi5 na domácom trhu štartuje 8. marca a bude zaujímavé sledovať, koľko kusov Mi5 dokáže výrobca behom pár dní zabezpečiť. Ak to takto bude pokračovať aj naďalej, do konca roka 2016 môže model Mi5 prispieť k naozaj sľubným predajným číslám spoločnosti. My sa už nevieme Xiaomi Mi5 dočkať a nového čínskeho velikána netrpezlivo očakávame.

Zdroj: Androidheadlines.com, Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP