Tento známy výrobca elektroniky a gadgetov oživil svoju ponuku kamier do auta novým modelom, ktorý sa líši jednou zásadnou vlastnosťou. Okrem ceny je to aj skvelá výbava, ktorú táto novinka ponúka, a to za veľmi príjemnú cenu. Nová Xiaomi DDPAI miniONE Dashcam kamera zaznamená kvalitné videá z ciest a zákazník za ňu zaplatí len zopár desiatok eur. 

So stále väčším množstvom áut na cestách je dobre zabezpečiť si záznamy z jázd, ktoré môžu byť neraz nápomocné pri vyšetrovaní nehody a dokazovaní viny. Väčšina palubných kamier však spĺňa len základné požiadavky, no to neplatí o novom modeli od Xiaomi. Výrobca vybavil kameru DDPAI miniONE Dashcam hneď niekoľkými užitočnými možnosťami, ktoré ocení každý vodič.

Spoľahlivý pomocník od Xiaomi uvidí na cesty aj v noci

Hoci nejde o prvú kameru z produkcie DDPAI, tento model je vylepšenou verziou, ktorá ponúka špeciálne nočné videnie pre čo najvyššiu kvalitu záberov v nočných podmienkach, informuje Gizmochina. Mnoho videí z palubných kamier nedokáže spoľahlivo nakrúcať pri nedostatku svetla a videá sú v niektorých prípadoch takmer nepoužiteľné. To však neplatí pre novinku od Xiaomi, ktorá si aj s tmou poradí vďaka veľkému senzoru Sony IMX307 s veľkosťou 2,9 μm a s nízkou clonou f/1.8.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má špičkový smartfón pre nenáročných. S krásnym dizajnom, duálnym fotoaparátom a Snapdragon procesorom

Objektív taktiež obsahuje 6 vrstiev sklenených šošoviek, čím sa zvyšuje citlivosť, vďaka čomu sú aj v noci viditeľné potrebné detaily ako poznávacia značka auta a chodci na cestách. Pre zachovanie záberov pred nehodou je kamera vybavená aj špeciálnym senzorom, ktorý dokáže zaznamenať núdzové brzdenie pri havárii a tým sa uloží video na vstavanú vnútornú pamäť.

Používateľ si tak nebude musieť dokupovať externé pamäťové karty. To prináša výhodu aj v rýchlosti zápisu, ktorá je pri zabudovanom úložisku eMMC až 5-krát rýchlejšia.

Kamera je pritom dostupná v dvoch pamäťových verziách, a to so 16 GB pamäťou a v 32 GB prevedení. K zmenšeniu natočených videí je využitý kodek H.265, ktorý zachováva kvalitu, ale zmenšuje veľkosť súborov.

Po konštrukčnej stránke si Xiaomi DDPAI miniONE Dashcam adoptovala jednoduché valcové telo. Objektív môže byť otočený aj o 360°, čím je možné nahrávať aj video z interiéru auta. Pre jednoduché a rýchle ovládanie tu nájdeme aj podporu pre ovládanie hlasom.

Všetko ale Xiaomi opäť „zaklincovalo“ výbornou cenou, ktorá nie je ani pri tak skvelo vybavenej palubnej kamere vôbec prehnaná. Základný model so 16 GB pamäťou si môžu domáci zákazníci podľa oficiálnych informácií kúpiť za približne 39 € a verzia s dvojnásobným úložiskom stojí stále výborných 48 €. Pokiaľ by sa táto novinka dostala aj do našich končín, môžeme predpokladať, že výsledná cena bude o pár eur vyššia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom