Spoločnosť Xiaomi sa bez akýchkoľvek pochýb zaraďuje k najaktívnejším výrobcom na svete. Dôkazom toho je fakt, že neprejde takmer jediný týždeň bez toho, aby neodhalila nejakú zaujímavú novinku. Dnes sa portfólio rozšírilo opäť, a to o dvojicu poriadne lákavých kamier.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ak dianie okolo tejto spoločnosti sleduješ dlhšie, tak ti je určite jasné, že sa v tejto kategórii nejedná o jej prvopočin. Práve naopak, s výrobou podobných zariadení má Xiaomi bohaté skúsenosti, ktoré najnovšie zhmotnilo v dvoch bezpečnostných kamerách určených do domácnosti. Prvá z nich sa vyznačuje oválnou konštrukciou a minimalistickým dizajnom. Samotná kamera je pripevnená na stojane s otočným kĺbom, ktorý možno prichytiť k stene alebo jednoducho položiť na stôl.

zdroj fotografie: Xiaomi

Čo sa týka špecifikácií, novinka zaujme napríklad infračerveným senzorom, ktorý vidí aj v úplnej tme, a to na vzdialenosť až 9 metrov. Ďalej sa dostalo aj na pohybový snímač, ktorý pri zachytení akejkoľvek pohybovej aktivity automaticky spustí nahrávanie videa. Toto video je zachytávané v HD rozlíšení, pričom ho možno vďaka mobilnej aplikácii v reálnom čase prezerať cez smartfón. Ďalej možno túto kameru použiť aj na videohovor, no opäť je k nemu potrebný smartfón s kompatibilnou aplikáciou.

zdroj fotografie: Xiaomi

Aby toho nebolo málo, tento gadget možno získať aj spolu s 10 000 mAh powerbankou, ktorá na istý čas zabezpečí chod bez potreby nabíjacieho adaptéra. Pri domácom použití je však, samozrejme, možné kameru ponechať pripojenú do zdroja elektrickej energie. V podstate tak ide o multifunkčné zariadenie, ktoré možno využiť hneď viacerými spôsobmi. Čerešničkou na torte je cena, ktorá predstavuje naozaj smiešnych 79 juanov, čo je v prepočte zhruba 10 €. Ako to však býva, cena pre nás bude opäť o čosi vyššia.

zdroj fotografie: Xiaomi

Tu však Xiaomi ani zďaleka neskončilo, nakoľko predstavilo ešte jednu vybavenejšiu alternatívu, ktorá toho zvládne ešte viac. Video nahráva vo FullHD rozlíšení, pričom ho možno opäť streamovať cez Wi-Fi alebo ukladať na pamäťovú kartu. Dostalo sa aj na pohľadnejší dizajn, ktorý je navyše omnoho funkčnejší. Túto kamerku totižto možno pomocou aplikácie otáčať o 360° vo vertikálnej osy a o 93° v tej horizontálnej. Cena tejto vybavenejšej verzie sa zastavila na úrovni 149 juanov, čo je 19 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
75%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]