Dnes, 26. júla, prebehlo v ďalekej Číne veľkolepé odhalenie novej nadstavby pre Xiaomi smartfóny, MIUI 9. Po ňom nasledovalo predstavenie nového Xiaomi Mi5X, no ďalšie dve veľké prekvapenia si spoločnosť nechala až na záver. Xiaomi totiž odhalilo reproduktor s umelou inteligenciou a tiež potvrdilo spustenie predaja limitovanej edície Xiaomi Mi6 v prevedení „Mercury Silver“.

Inteligentný reproduktor s veľkým potenciálom

Čínsky gigant Xiaomi nás zrejme nikdy neprestane prekvapovať, čo dokázal aj dnes počas predstavenia svojich najnovších produktov. Esom v rukáve bolo odhalenie prvého inteligentného reproduktora spoločnosti, ktorý využíva umelú inteligenciu. Táto novinka v sebe skrýva obrovský potenciál a schopnosti, ktoré sú ukryté v kvalitnej konštrukcii s perfektným dizajnom.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
MIUI 9 je tu. Privítaj doposiaľ najúžasnejší systém od Xiaomi

Hodí do každej domácnosti, kde sa s ním vďaka prístupu k obrovskému množstvu online obsahu používateľ nikdy nudiť nebude. Jeho slovám bude tento inteligentný reproduktor načúvať vďaka šiestim mikrofónom a odpovede poskytuje reproduktor s vysokou kvalitou zvuku. Hudobný výkon reproduktora je 5W a frekvenčný rozsah 60Hz-15000 Hz. Jeho mozgom je štvorjadrový 64-bitový procesor s taktom 1,2 GHz, ktorému dopomáha 258 MB RAM pamäť. V ďalšej výbave nájdeme 256 MB úložisko, WiFi či Bluetooth 4.1 s A2DP. Napájaný je adaptérom s 12V pri prúde 1.75A.

zdroj fotografie: Xiaomi

Zvuk nebude vďaka špičkovej technológii vyznievať ako obyčajná ozvena. Schopnosti umelej inteligencie môže zdokonaľovať sám používateľ, a to len pomocou svojho smartfónu, ktorý je možné s novým inteligentným reproduktorom prepojiť. Samozrejme, reproduktor zatiaľ pozná len čínsky jazyk a o jeho inej jazykovej lokalizácii Xiaomi zatiaľ neinformovalo. Ako sme pri Xiaomi zvyknutí, tak aj v tomto prípade sme sa dočkali dokonalej cenovky. Tá je v domovskej Číne stanovená na 299 juanov, čo je po prepočte zhruba 38 €.

Unikátne Xiaomi Mi6 v „Mercury Silver“ edícii

Mnohých rozhodne potešia aj správy o novej verzii vlajkovej lode Xiaomi Mi6. Počas predstavenia v apríli bolo odhalených hneď niekoľko farebných prevedení. Zákazníci si aktuálne môžu kúpiť tento high-end v modrej, bielej, čiernej či keramickej verzii. Doteraz ale v ponuke chýbala jedinečná strieborná edícia, ktorá sa už čoskoro dostane do predaja. Zákazníci ale budú musieť mať oči „na stopkách“, pretože z tejto novinky v prevedení „Mercury Silver“ bude dostupných iba 100 kusov za cenu zhruba 510 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi 5X prichádza s fotoaparátom z vlajkovej lode a cenou, ktorá sa len ťažko prekonáva

Len pripomíname, že v novej Mi6-ke nájdeme aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835, s ktorým spolupracuje 6 GB operačná pamäť RAM. Veľkosť interného úložiska dosahuje kapacitu 64/128 GB a prednú stenu okupuje 5,15″ FullHD displej. Vo výbave nájdeme aj duálny fotoaparát, najnovší Android 7.1.1 Nougat či slušnú 3350 mAh batériu. Rozhodnutie Xiaomi priviesť na svet aj túto unikátnu striebornú edíciu mnohí privítajú, no dúfame, že nám v budúcnosti výrobca sprístupní omnoho viac kusov tejto dizajnovej krásky.


zdroj fotografie: Xiaomi

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú