banner-mi-band-2Xiaomi je najčastejšie spomínané v spojení so smartfónmi, no v domovskej Číne je známe aj výrobou iných gadgetov, ako napríklad domácich spotrebičov. Vo svojom portfóliu má však aj množstvo produktov pre inteligentnú domácnosť za rozumnú cenu.

Päticu z nich Xiaomi vybralo a zabalilo do exkluzívneho balíka pod názvom „Xiaomi 5 in 1 Smart Home Security Kit“. Jedná sa najmä o produkty pre bezpečnú domácnosť, čiže získaš až päť gadgetov za vskutku jedinečnú cenu. E-shop GearBest momentálne ponúka tento balíček len za 54 €, pričom poštovné je k dispozícii zadarmo. Poďme si ale tieto gadgety aj v stručnosti predstaviť.

Inteligentná zásuvka

xiaomi-outlet

Vďaka tomuto kompaktnému gadgetu a inteligentnej zásuvke zároveň môžeš kontrolovať príjem elektrickej energie do zariadení aj v prípade, že nie si doma. Outlet stačí zapojiť do zásuvky, pripojiť k WiFi a svoje zariadenie máš okamžite pod kontrolou. Okrem toho zvláda aj časovanie či vyhodnocovanie praktických štatistík.

Senzor ľudského pohybu

xiaomi-human-body-sensor

Senzor pre zaznamenávanie ľudského pohybu, ktorému môžeš neskôr prideliť aj rôzne funkcie je určite skvelým doplnkom do inteligentnej domácnosti. Dobrým príkladom je rozsvietenie svetla pri zaznamenaní pohybu či odoslanie notifikácie skrz aplikáciu Mi Home do smartfónnu v prípade nejakého pohybu.

Senzor na okná / dvere

xiaomi-window-door-sensor
zdroj fotografie: GearBest

Používateľa môže upozorniť, že niekto otvoril dvere alebo sa po otvorení dvier môže automaticky vypnúť známa čistička vzduchu. Obmedzenia sa tvojej fantázii v tomto prípade rozhodne nekladú a je len a len na tebe, aké zaujímavé funkcie si nakonfiguruješ.

Bezdrôtový prepínač

xiaomi-wireless-switch
zdroj fotografie: GearBest

Slúži na ovládanie ostatných gadgetov. Zapnutie / vypnutie zariadení jediným dotykom je naozaj len zlomok z toho, čo tento šikovný prístroj dokáže.

Gateway

xiaomi-smart-home-gateway
zdroj fotografie: GearBest

Toto zariadenie je mozgom všetkých senzorov Xiaomi (bez tohto zariadenia nedokážu samostatne pracovať) a je schopné vytvárať rôzne spolupráce medzi jednotlivými gadgetmi. Zoberme si napríklad senzor ľudského pohybu, ktorý akonáhle detekuje nejakú formu pohybu, môže zapnúť alarm alebo rozsvietiť inteligentné svetlá Yeelight.

Kúpiť Xiaomi Smart Security Home Kit za 54 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP