banner-redmi-pro
Jednoznačným vládcom na trhu so športovými kamerami je spoločnosť GoPro. Avšak, XiaoYi, teda čínska spoločnosť pod krídlami Xiaomi, v tejto oblasti taktiež zaznamenala niekoľko úspechov. Spoločnosť začína rozširovať svoje portfólio produktov a tentoraz predstavila digitálny fotoaparát Yi M1.

Pri pohľade na čínsky trh nájdeme množstvo výrobcov kamier a fotoaparátov. Ich produkty však väčšinou patria do tej nižšej výkonnostnej triedy. Nové zariadenie od XiaoYi mieri vyššie a prináša zaujímavé špecifikácie. Yi M1 prichádza s relatívne jednoduchým dizajnom. V ponuke budú dve farebné verzie a to v čiernom, a v striebornom vyhotovení. Na zadnej strane nájdeme 3-palcový displej a celkovo sa na zariadení budú nachádzať štyri tlačidlá. Pomocou nich sa budú ovládať všetky funkcie a celkové používanie fotoaparátu má uľahčiť aj používateľský systém podobný tým, ktoré poznáme z prostredia smartfónov.

xiaoyi-yi-m1-camera-1

Yi M1 je bezzrkadlový fotoaparát s nastavením Micro 4/3 a so senzorom Sony IMX269, ktorý ponúka rozlíšenie 20.16 MPx. Fotoaparát ponúka možnosti mechanickej uzávierky, rýchleho sériového snímania či podpory formátu RAW. Novinka je tiež schopná nahrávať video v rozlíšení 4K a maximálna hodnota ISO dosahuje úroveň 25600. Spoločne s digitálnym fotoaparátom Yi M1, spoločnosť Xiao predstavila aj dva objektívy kompatibilné so zariadením. Prvým je zoom model s ohniskovou vzdialenosťou 12-40 mm a s clonou f/2.5-5.6. Druhý model ponúka pevné ohnisko 42.5 mm a clonu f/1.8.

xiaoyi-yi-m1-camera-7

K pohodlnému prenosu zariadenia bude slúžiť batoh s cenou 53 € a s rôznym príslušenstvom, ako sú UV filtre, nabíjačky či popruhy. Cenovka základného modelu Yi M1 so zoom objektívom bola stanovená na úroveň 293 €, zatiaľ čo verzia s dvojicou objektívov záujemcu vyjde na približne 400 €.

xiaoyi-yi-m1-camera-6

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom