Herný svet sa rozvíja každým rokom a hráči majú možnosť zahrať si stále kvalitnejšie a prepracovanejšie tituly. Okrem grafického spracovania sa vyvíjajú aj dejové príbehy a vývojárske štúdia prinášajú čoraz lepšie novinky. My ti prinášame prehľad 11 najlepších hier, ktoré si v tomto roku môžeš užiť na svojom počítači či konzole.

11. Persona 5

zdroj fotografie: Atlus

Skalní fanúšikovia hernej série Persona netvrdia, že v poradí piaty diel je najlepším zo všetkých. Podľa nich je rozhodne kvalitným pokračovaním, no má svoje nedostatky, ktoré mu však zarytí hráči dokážu odpustiť. Podobne ako v predchádzajúcich častiach, tak aj v Persone 5 je hlavnou postavou japonský teenager. Hráč s touto postavou môže počas dňa skúmať život stredoškoláka a nadviazať nové priateľstvá. S príchodom noci sa však môže pustiť do bojov v štýle RPG so svojimi priateľmi. Ak sa ti páčila herná séria Final Fantasy, tak rozhodne si užiješ aj piate pokračovanie titulu Persona. Ten je však dostupný iba pre herné konzoly PlayStation 3 a PlayStation 4.

10. Tekken 7

zdroj fotografie: Bandai Namco

Rok 2017 priniesol už niekoľko zaujímavých bojových hier, pričom o priazeň hráčov sa snaží aj 7. diel série Tekken. Do tohto dielu sa späť vrátili postavy Heihachi a Jin, no nechýbajú ani fanúšikmi milovaní Eddy Gordo a Panda (skutočná panda). Po mesiacoch testovania sa táto hra dostáva aj do rúk hráčov, pričom má ísť o najprepracovanejší diel z celej série. Pridaním podstatného, aj keď nie príliš dokonalého príbehu, si chce Tekken 7 získať ešte širšie publikum hráčov. Táto hra je dostupná nielen pre Xbox One či PlayStation 4, ale aj pre počítače a v Arcade móde.

9. Prey

zdroj fotografie: Arkane Studios/Bethesda Softworks

Nenechaj si ujsť
Vedel si o tom, že Elon Musk miluje videohry? Toto sú jeho najobľúbenejšie

Tento titul v štýle Bioshock prináša hráčom možnosť vychutnať si hororové prostredie prostredníctvom pohľadu z prvej osoby. Hranie je skutočne napínavé a nejedná sa len o klasické strieľanie nepriateľov. V tejto hre totiž nepriatelia nadobúdajú podobu bežných predmetov, čím sa aj obyčajný výlet do neznámej kancelárie môže premeniť na poriadne prekvapivý zážitok. Hoci je v niektorých pasážach dej miernym sklamaním, každý milovník napínavých hier by mal Prey rozhodne skúsiť. Užiť si ho môže na konzolách Xbox One, PlayStation 4, ale aj na počítači.

8. Nioh

zdroj fotografie: Sony

Nioh sa po desiatich rokoch vývoja konečne dostáva medzi hráčsku verejnosť, ktorá si túto hru môže zahrať z pohľadu tretej osoby, no iba na konzole PlayStation 4. Hráč sa ocitne ako samuraj, ktorý bojuje proti mnohým príšerám, pričom dej je zasadený približne do roku 1600 v Japonsku. Hranie tohto titulu si pre prežitie v hre vyžaduje poriadnu dávku pozornosti, no to však nie je všetko. Systém hrania je postavený tak, že za majstrovské ovládania boja hráča odmení, pričom pri neskúsených hráčov mnohokrát potrestá. Nioh je dostupný pre konzoly PlayStation 4.

7. NieR: Automata 

zdroj fotografie: Square Enix

Táto podivná hra je značne podcenená jej bizarnosťou a obsahuje niekoľko desiatok možných koncov. V jej deji sa objavujú aj roboty protagonisti, pričom otvorený herný svet mali pri vývoji na starosť japonskí tvorcovia. Pre mnohých nebude hranie tejto hry jednoduché a ide o kombináciu štýlu RPG hry a klasického akčného titulu. Hráč si môže NieR: Automata užiť na konzole PlayStation 4 a PC.

6. Injustice 2

zdroj fotografie: Screenshot/WBGamesUK/YouTube

Nenechaj si ujsť
Starcraft z roku 1998 znova ožije v parádnej Remastered verzii už o pár týždňov. Takto vyzerajú kľúčové prvky

Ako už podľa názvu tušíš, Injustice 2 je druhým pokračovaním svojho prvého dielu Injustice, čo je v podstate bojová hra podobná titulu Mortal Kombat. V nej sa však nachádzajú známi hrdinovia z komiksových príbehov vydavateľstva DC. Spracovanie malo na starosti štúdio NetherRealm z Chicaga. Hráč má po porazení Batmana možnosť zahrať si aj „hlúpu“ kampaň, ale tiež navštíviť robustný svet určený pre hranie v multi-player štýle. Zahrať si ju môžeš aj ty na konzole Xbox One, PlayStation 4 či na svojom počítači.

5. Resident Evil 7: Biohazard 

zdroj fotografie: Capcom

Resident Evil 7 sa znova vracia ku svojim koreňom a hráč skúma hororový dom, kde je však len málo možností ako sa brániť pred prichádzajúcim zlom. Celý zážitok z temného prostredia plného strachu je možné si užiť aj prostredníctvom virtuálnej reality a konzoly PlayStation 4, ktorá takéto hranie umožní. Okrem toho je toto pokračovanie dostupné aj pre Xbox One a PC, no tam si už nebudeš môcť vychutnať prostredie vo virtuálnej realite.

4. Mario Kart 8 Deluxe

zdroj fotografie: Nintendo

Pre milovníkov menej strašidelných hier je Mario Kart 8 Deluxe najlepšou voľbou pri vstupe do série Mario Kart. V hre sú využité mnohé trate, rôzne štýly pretekov, ale aj postáv a motokár z hry Mario Kart 8 dostupnej pre Wii U, pričom bol pridaný nový „Battle Mode“. Táto novinka je dostupná pre nové Nintendo Switch a hráči si ju môžu užiť v podstate kdekoľvek. Ak si teda majiteľom najnovšieho Nintenda, rozhodne neváhaj a Mario Kart 8 Deluxe si vyskúšaj.

3. PlayerUnknown’s Battleground

PlayerUnknown's Battlegroundszdroj fotografie: Bluehole Studios

Nenechaj si ujsť
Táto hra je ďaleko lepšia ako hocijaké Call of Duty či Battlefield. Nebudeš vedieť od nej odtrhnúť oči

Táto herná pecka patrí rozhodne medzi najlepšie hry tohto roka. Na začiatku každej hry sa hráč nachádza v lietadle, z ktorého bude spolu s ďalšími 100 protivníkmi vyložený na pustom ostrove a navyše neozbrojený. Úlohou každého je prežiť a získať čo najlepšiu výbavu, pretože spolu s ňou sa rapídne zvyšujú aj šance na život. Hráč však musí zbrane a ďalšie predmety hľadať v budovách, kde naňho mnohokrát čaká silnejší protivník. Napätie v PlayerUnknown’s Battleground prichádza už hneď pri vysadení na ostrov, pričom sa bude zväčšovať až do konca hry. Tento prepracovaný titul je dostupný pre PC a pre konzolu Xbox One má prísť ešte v tomto roku.

2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

zdroj fotografie: Nintendo

V tejto hre môže hráč nasávať slobodu plnými dúškami. Jeho úlohou je zastaviť zlo a tieň entity Ganona, ktorý zahalil svet do temnoty. Spočiatku sú príšery všade navôkol a zbrane sa rýchlo kazia, no postupom času príde hráč na to, ako zvýšiť svoje zdravie, ako poraziť aj silnejších nepriateľov a ako prežiť v extrémnych situáciách. Herný svet je plný hádaniek a tajomstiev, čo dodáva hráčovi po ich vyriešení pocit šikovnosti. Toto je však len zopár dôvodov, prečo je The Legend of Zelda: Breath of the Wild tak skvelou hrou a jednoznačne patrí medzi tie najlepšie v roku 2017. Ako však už možno vieš, dostupná je iba pre konzolu Nintentu Wii U a Nintento Switch.

1. Horizon Zero Dawn 

zdroj fotografie: Guerrilla Games

Členovia hernej komunity budú aj o 10 rokov diskutovať o všetkých veciach, ktoré titul Horizon Zero Dawn priniesol. Táto hra hráčovi rozšíri množstvo emócií, ktoré pri hraní prežíva. Môže si vychutnať prepracované herné systémy a vtipné spracovanie hlavnej postavy, Aloy. Herný svet ponúka chytľavý príbeh hlavnej postavy, ktorá sa bude s každou chvíľou hrania zlepšovať, čo hráčovi dodá motiváciu. Tento jedinečný a chytľavý herný titul je dostupný pre konzoly PlayStation 4.

Bonus – Overwatch

zdroj fotografie: Blizzard

Overwatch síce ešte vyšiel v máji 2016, no za ten rok od svojho predstavenia sa neustále vyvíjal, pričom pribudli nové módy a herné postavy. Overwatch mnohí hráči vnímajú ako dobrú investíciu a zakaždým pri hraní majú pocit nekonečnej zábavy. Vylepšenia v tejto hre za posledný rok priniesli skutočne veľa, čím ju spravili ešte dokonalejšou a príťažlivejšou. Zahrať si ju môžeš aj ty na svojom počítači alebo konzole Xbox One a PlayStation 4.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom