V roku 2020 mali byť na trh uvedené najnovšie herné konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Je však vysoko pravdepodobné, že sa stanú ďalšími obeťami koronavírusu a dočkáme sa ich až v roku 2021, informuje Forbes.

Svetová zdravotnícka organizácia oficiálne vyhlásila koronavírus za pandémiu, kvôli ktorej už boli zrušené viaceré podujatia, ako napríklad Autosalón v Ženeve, viaceré športové zápasy či dokonca popredné európske ligy a ovplyvňuje život už takmer každého z nás. Podľa správy DFC Intelligence sa očakáva, že ovplyvní aj dátumy vydania očakávaných konzol Xbox Series X od Microsoftu a PlayStation 5 od Sony.

V správe sa píše, že koronavírus bude mať významný vplyv na dodanie oboch zariadení. Je pravdepodobné, že minimálne jedno z nich a v horšom prípade obe konzoly nebudú uvedené v roku 2020. Ak by to náhodou stihli, ich dodanie bude výrazne obmedzené a počiatočná cena by mohla byť vyššia ako sa očakávalo.

Nenechaj si ujsť
Elon Musk terčom obrovskej kritiky. Koronavírus berie na ľahkú váhu, na zamestnancov vytiahol bizarné porovnanie

Ďalej unikli správy, že v súčasnosti sa hospodárstvo nachádza v bezprecedentnom stave neistoty. Aj keď sa situácia vyjasní o niekoľko týždňov, schopnosť vyrábať a uvádzať na trh špičkový nový herný hardvér už bola vážne ovplyvnená.

Dobrou správou pre Sony a Microsoft je fakt, že dopyt bude pravdepodobne vyšší ako kedykoľvek predtým a bude ďaleko prevyšovať ponuku, čo by mohlo zvýšiť celkový zisk.

Výzva, ktorej momentálne čelia Sony a Microsoft, je uistiť potenciálnych zákazníkov, že vydajú herné konzoly, ktoré budú plnohodnotne spĺňať ich očakávania. Vzhľadom na súčasnú situáciu je najlepšou voľbou trpezlivo čakať, kým bude možné sa v tom utvrdiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú