Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Príkazy CTRL+C a CTRL+V poznajú už deti na základnej škole. Vo svete technológií sa tento príkaz deje na pravidelnej báze či už máš Mac alebo Windows. Niekto príde s niečím prelomovým a ostatní ho napodobnia. To je aj najnovší prípad Microsoftu, ako upozornil portál The Verge.

Windows 11 totiž dostáva užitočnú a inovatívnu funkciu. Prostredníctvom systému Phone Link budú môcť používatelia Windows 11 premeniť svoj Android smartfón alebo tablet na webkameru. Primárne má ísť o aplikácie určené pre videokonferencie. Túto funkciu poznajú používatelia Macov pod názvom Continuity Camera, ktorá pracuje na tomto princípe od roku 2022. Tvoj iPhone je tak možné premeniť na webkameru Macu.

Takúto webkameru si ešte nemal

Windows vo svojom blogu píše, že vďaka tejto funkcii si používatelia budú môcť bezdrôtovo vychutnať vysokú kvalitu fotoaparátu ich zariadenia na PC a to flexibilne a jednoducho. Funkcia bude umožňovať prepínanie medzi predným a zadným fotoaparátom, pozastaviť streamovanie počas vyrušenia a vychutnať si efekty, ktoré poskytuje mobilné zariadenie.

Phone Link bol 29. februára sprístupnený na testovanie pre Windows Insiders. Podmienkou na využívanie tejto funkcie je verzia operačného systému Android 9 (a vyššia) a verzia aplikácie Link to Windows 1.24012 alebo vyššia. Túto aplikáciu je možné nájsť v Google Play. Microsoft poskytuje aj kompletný návod ako povoliť túto funkciu v zariadení.

Prejdi do časti Nastavenia > Bluetooth a zariadenia > Mobilné zariadenia, vyber položku „Spravovať zariadenia“ a povoľ počítaču prístup k telefónu so systémom Android. Tvoj počítač dostane aktualizáciu Cross Device Experience Host v Microsoft Store, ktorá je potrebná na fungovanie tohto prostredia.

Microsoft

Implementovanie tejto funkcie zdôrazňuje trend v odvetvi smerom k integrácii a spolupráci medzi platformami. Windows 11 umožňuje používateľom maximalizovať potenciál ich zariadení a zefektívniť ich pracovné postupy. Len je to o čosi neskôr ako jeho konkurent z Apple.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú