Používatelia Windowsu 10 narazili na problém s najnovšou aktualizáciou systému, ktorá sa zrejme inštaluje dvakrát. Dôležitá je hlavne pre tých, ktorých počítač beží na aktualizácii z októbra 2018.

Ako upozornili používatelia na Reddite, aj keď sa aktualizácia s číslom KB4494441 po nainštalovaní ukazuje ako hotová, začne prebiehať odznova. Systém na konci ukazuje, že sú nainštalované dve aktualizácie s rovnakým názvom, pričom druhá obsahuje číslo 2 v zátvorke na konci názvu (KB4494441 (2)), píše portál Ghacks.

Hoci sa nezdá, že by to v systéme robilo zásadný problém, na počudovanie aktualizácia stále funguje, ako uviedli tí, ktorí tento problém zaznamenali, boli prekvapení, čo sa deje s dvojitou aktualizáciou. Spoločnosť Microsoft poskytla k problému podrobnosti na stránke Windows 10 Release Information.

Zobraziť celú galériu (1)
Microsoft - Screenshot

Ide vraj o viacstupňový proces, ktorý vyžaduje úvodnú inštaláciu, po ktorej nasleduje reštart a ďalšia inštalácia (a ďalší reštart). Toto by malo byť zaznamenané ako inštalácia jednej aktualizácie, ale je tu chyba, ktorá spôsobuje, že služba Windows Update hlási, že KB4494441 bola nainštalovaná dvakrát, aj keď v skutočnosti to tak nie je.

Nespôsobuje to teda žiadny problém v systéme, ale zároveň by bolo pekné, keby Microsoft poskytol jasné oficiálne vysvetlenie namiesto toho, aby ho ukryl v spleti informácií o problémoch s aktualizáciou. Pokiaľ ide o riešenie problému, Microsoft píše: „Z vašej strany sa nevyžaduje žiadna akcia.

Inštalácia aktualizácie môže trvať dlhšie a môže vyžadovať viac ako jeden reštart, ale úspešne sa po dokončení všetkých priebežných krokov nainštaluje.“ KB4494441 obsahuje opravu, určenú na zvýšenie bezpečnosti pred chybami typu Spectre, čo znamená, že tvoj počítač nebude týmto prvkom spomaľovaný. V  aktualizácii sú teda dôležité bezpečnostné zlepšenia a rovnako potenciálne zvýšenie výkonu, informuje portál Techradar.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom