Spoločnosť Netmarketshare vydala svoje štatistiky z augusta 2019, z ktorých sa dozvedáme, že Microsoft konečne dosiahol dlho očakávané čísla. Windows 10 má totiž 50 % podiel na trhu, píše MSPoweruser.

Po viac než 4 rokoch od jeho predstavenia dosiahol Windows 10 čisla, ktoré Microsoft rozhodne potešia. Podľa najnovších štatistík od Netmarketshare má totiž aktuálna verzia najpopulárnejšieho operačného systému na svete 50 % podiel na trhu. Windows 10 si od júla prilepšil o približne 2 %, a v súčasnosti dosahuje takmer 51 % na trhu operačných systémov. Windows 7 naopak klesol o takmer 1,5 % a drží sa na 30 % podielu. Za ním sa nachádza macOS 10.14, ktorý však dosahuje iba necelých 6 % a Windows 8.1 má vo svojom zariadení iba 4,20 % používateľov.

Zobraziť celú galériu (2)
Členenie trhu podľa verzií jednotlivých operačných systémov / Zdroj: Netmarketshare

Windows ako najpoužívanejší operačný systém stále stúpa

Pre Microsoft však tieto výsledky tiež znamenajú, že musia stále tlačiť na 30 % všetkých používateľov, aby na Windows 10 aktualizovali predtým, než systém prestanú oficiálne podporovať. Čo sa týka celkového členenia operačných systémov, Windows si v auguste prilepšil o viac než polovicu percentuálneho bodu na 87,89 %, a macOS o 0,70 % na 9,68 % podielu, píše Venturebeat. Na posledom mieste je Linux, ktorý skĺzol o 0,38 % na úroveň 1,72 %.

Zobraziť celú galériu (2)
Členenie trhu podľa jednotlivých operačných systémov / Zdroj: Netmarketshare

Tento mesiac bol tak pre technologického giganta vcelku úspešným, a dokazuje tak, že čoraz viac ľudí prechádza na Windows 10. Microsoft však musí tiež počítať s tými, ktorí Windows 7 nechcú opustiť, a počítať s nimi pri ukončení podpory pre systém, čo bude už 14. januára 2020.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom