banner-mx5
Nová začínajúca britská spoločnosť, Wileyfox, uviedla dvojicu nových modelov. Novinky s označením Swift a Storm spadajú do strednej triedy smartfónov. Zaujímavosťou je spolupráca so spoločnosťou Cyanogen, ktorá sa stará o softvérovú časť zariadení. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Wileyfox Storm

Prvou novinkou je model s označením Storm, ktorý je z dvojice najvýkonnejší. Na prednej strane skrýva 5,5-palcový FullHD displej. Hnacím motorom je dobre známy Snapdragon 615 a 3 GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko disponuje kapacitou 32 GB. Veľkým lákadlom je aj 20 MPx zadný fotoaparát od Sony. Menším defektom na inak výbornej výbave je podpriemerná 2500 mAh batéria. Cena Wileyfox Storm sa bude pohybovať okolo 275 €. Softvérovú časť bude zabezpečovať nadstavba CyanogenOS 12.1, ktorá je založená na Androide 5.1.

Wileyfox Swift

Wileyfox Swift je druhou novinkou, ktorá ponúka o niečo slabšiu výbavu, no stále dostatočne výkonnú. Prednú stranu tvorí 5-palcový HD displej. Pod kapotou nájdeme procesor Snapdragon 400, ktorému sekunduje 2 GB pamäte RAM. Zadnej strane dominuje 13 MPx fotaparát a odnímateľná 2500 mAh batéria. Aj v tomto prípade je po softvérovej stránke použitá nadstavba CyanogenOS 12.1. Cena tejto zaujímavej novinky sa pohybuje okolo 177 €.

Čerešničkou na torte je podpora všetkých lokálnych LTE pásiem v Európe a NFC. Zariadenia vstúpia na trh v septembri, respektíve v októbri pre model Strom. Spoločnosť chce týmito smartfónmi konkurovať populárnemu OnePlus One.

Zdroj: Gizchina.com, Wileyfox.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP