Nemecká IT spoločnosť CANCOM, ktorá otvorila svoju prvú pobočku na Slovensku, plánuje v Košiciach do konca roka 2020 zamestnať 150 ľudí. Týmto krokom chce prilákať odborníkov, ktorí museli za prácou vycestovať do Bratislavy či dokonca za hranice našej krajiny. V tlačovej správe o tom informovala spoločnosť CANCOM. Spoločnosť má momentálne na Slovensku 44 zamestnancov. „Dynamický rast spoločnosti chceme podporiť aj na Slovensku. Svoje rady preto plánujeme rozšíriť o ďalšiu stovku IT špecialistov v Košiciach,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti CANCOM Slovakia Matúš Čopík.

Umiestnenie na Slovensku si zvolila z dôvodu svojho kontinuálneho rastu, pre zabezpečenie ktorého potrebuje kvalifikovaných zamestnancov. Košice sú strategicky vhodnou lokalitou vďaka prítomnosti špičkových odborníkov v oblasti informačných technológií. „Košice sú popri Bratislave najdôležitejším univerzitným mestom na Slovensku. Výsledkom je, že tu pôsobia vysokokvalifikovaní odborníci, ktorých chceme inšpirovať a pracovať s nimi na víziách našej spoločnosti,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti CANCOM SE Thomas Volk.

IT office spoločnosti v Košiciah sa aktuálne rozpriestiera na 700 metroch štvorcových v Aupark Toweri. Spoločnosť CANCOM je lídrom v oblasti digitálnej transformácie, a to hlavne v oblasti hybridných cloudových riešení. Okrem Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Belgicka, Veľkej Británie, Írska a USA má spoločnosť zastúpenie už aj na Slovensku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom