Malé poľské štúdio Covenant.dev prinesie koncom tohto roka, v spolupráci s vydavateľstvom Team17, svoj debutový titul Gord. Inšpiráciu pôvabne vyzerajúcej realtimovej stratégie netreba hľadať ďaleko, nakoľko samotní tvorcovia majú dlhoročné skúsenosti s vývojom hier v developerských štúdiách CD Project Red (Zaklínač) a 11 Bit Studios (Frostpunk).

Nebudeme sa čudovať, ak ti slovíčko „Gord“ nič nehovorí. To označovalo staroslovanskú opevnenú osadu, okolo ktorej sa bude točiť aj celá hra. Budovanie a zveľaďovanie osady s dôrazom na obranu osídlencov pred nepriateľmi bude hlavnou náplňou hry.

Tvorcovia sľubujú aj do detailu prepracovaný systém zaťaženia a duševného zdravia obyvateľstva, ktorý v prípade kritických úrovní urobí z tvojej dediny neobývateľné miesto.

Okrem budovania osady budú neoddeliteľnou súčasťou hry aj výpravy za brány dediny. V nehostinnom svete sa budeš musieť obrániť pred nebezpečnými monštrami, ktoré sú voľne inšpirované temnými staroslovanskými bájami a legendami. Herné prostredie bude procedurálne generované, čo zabezpečí jedinečný zážitok pre každého hráča. Popri hlavných a vedľajších úlohách stretneš naprieč prostredím aj staroslovanské božstvá, ktoré ti ponúknu magické schopnosti.

Hororovú atmosféru vytvára parádne spracovaný temný vizuál a zvuková stránka, ktorý ti určite učaruje. Vývojári 24-členného štúdia majú parádne našliapnuté a nám ostáva len dúfať, že sa čoskoro dozvieme definitívny dátum vydania. Gord má naplánované vydanie na tento rok exkluzívne pre platformu PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP