Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Napätá situácia v Spojených štátoch spojená s rasovými nepokojmi po smrti Georga Floyda čoraz viac ovplyvňuje aj herný priemysel. Kým viacero herných spoločností vyjadrilo sympatie s hnutím Black Lives Matter a zaviazalo sa podniknúť konkrétne kroky na elimináciu rasizmu v hrách, spoločnosť Valve, vlastniaca platformu Steam, zaryto mlčí. To sa nepáči niektorým herným vývojárom, ktorí sa rozhodli stiahnuť z neho svoje hry, informuje Gameindustry.

Aktuálna situácia ohľadom rasových nepokojov v Spojených štátoch vo veľkej miere dotkla aj herného priemyslu. Viaceré herné spoločnosti upozornili na rasizmus a vyzvali na sociálnu spravodlivosť.

Sony odložilo plánovanú konferenciu, Activision po oneskorenom vydaní novej sezóny v Call of Duty pridal špeciálnu úvodnú obrazovku Black Lives Matter, kde sa vo vyhlásení zaväzuje sprísniť kontroly a postihy pre hráčov s nevhodným správaním. Microsoft išiel podstatne ďalej a venoval 1,5 milióna dolárov organizáciám podporujúcim sociálnu spravodlivosť.

Activision

Jeden z kľúčových hráčov v hernom priemysle, spoločnosť Valve, však doposiaľ na adresu súčasnej situácie a hnutia Black Lives Matter nepovedala ani slovo, čo sa nepáči viacerým herným vývojárom. Niektorí z nich sa rozhodli spoluprácu so Steamom, hernou platformou spoločnosti Valve, ukončiť a stiahnuť z nej svoje hry.

Iniciatívu ukončenia spolupráce so Steamom začal Julian Glander so svojim Art Squool, neskôr jeho kroky napodobnil Gabriel Koening so štúdiom Ghost Time Games, ktorý na Twitteri vyhlásil, že Steam už od neho v budúcnosti neuvidí ani korunu.

Do tretice sa pridal aj indie vývojár Dan Sanderson, ktorý zo Steamu stiahol svoju hru First Winter.

Nespokojní vývojári vyzývajú ďalších nezávislých tvorcov, aby sa ku nim pridali a upozornili tak na pasivitu Valve pri dôležitej iniciatíve za ľudskú rovnoprávnosť. Momentálne je však nepravdepodobné, že by k ukončeniu spolupráce so Steamom smerovali aj väčšie herné spoločnosti.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú