Vývoj novej hry alebo softvéru nie je jednoduchou záležitosťou a každý vývojár potrebuje zručnosti, aby sa to takéhoto projektu pustil. Mnoho z nich si časom vyvinulo vlastné mechanizmy, ktoré počas prác využívajú. O svoje tajomstvá sa teraz nedávno podelila skupinka vývojárov, ktorí o nich verejne debatovali na Twitteri.

Na Twitteri majú založené svoje účty mnohé známe tváre, bežní používatelia, ale aj vývojári hier. Ich práca pre mnohých ostávala záhadou a mechanizmy, ktoré implementovali do hier, doteraz poznali len oni sami. Zrejme sa však rozhodli podeliť o tieto tajomstvá so zvyškom sveta. Práve na tejto známej sociálnej sieti sa pred pár dňami strhla zaujímavá diskusia medzi vývojármi, ktorí v tweetoch prezradili niektoré z mechanizmov využitých v mnohých populárnych hrách.

Odhalené záhady

Všetko spustila Jennifer Scheurleová, hlavná dizajnérka hry Earthlight, ktorej prvotný tweet čoskoro zaplavilo mnoho odpovedí od ďalších kolegov. Z nich tak môže ktokoľvek zistiť, aké triky pri vývoji daného tituly využili. Napríklad v hre System Shock spôsobí posledná guľka hráča protivníkovi dvojnásobnú stratu zdravia.

Nenechaj si ujsť
Herný svet čoskoro zasiahnu parádne tituly. Dostanú ťa týmito úchvatnými trailermi

Počas hrania Keep Talking Game je hráč rozptyľovaný napríklad zvukom budíka, no všetko záleží len od jeho výkonnosti. Trápilo ťa, prečo v Assasin’s Creed či Doom pri posledných bodoch života vydrží herná postava dlhšie? Odpoveď na túto a ďalšie otázky nájdeš v tweetoch týchto vývojárov. Rozhodne však neodhalili všetky svoje tajné triky. Ak sa teda pri hraní niektorej hry stretneš s niečím podivným, tak vec, že si niektorý z vývojárov do hry pridal svoj špeciálny mechanizmus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom