Len zopár dní dozadu bol oficiálne ukončený jeden z najväčších herných veľtrhov, ktorý sa odohral v neďalekom Kolíne nad Rýnom. Nastal tak ideálny priestor na to, aby sme si zrekapitulovali všetko to, čo nám tento herný sviatok priniesol.

Age of Empires 4
Nenechaj si ujsť
Celý herný svet sa raduje. Microsoft ohlásil príchod Age of Empires 4

Za prvé sme sa tak dočkali ohlásenia pokračovania legendárnej strategickej hry Age of Empires, ktorá do našich počítačov dorazí už vo svojom štvrtom pokračovaní. O pripravovanej hre toho veľa odhaleného nebolo a Microsoftu, ktorý za ňou stojí, tak očividne išlo len o oznámenie toho, že sa na tomto nesmierne očakávanom titule pracuje. Bohužiaľ tak nie je jasné, kedy a ani na aké platformy konkrétne dorazí. S určitosťou sa však môžu radovať PC-čkári a v hre sú zrejme aj majitelia novších Xboxov.

Assassin’s Creed Origins

V poradí druhou najväčšou peckou bolo odhalenie traileru pre najnovšieho Assassina s podtitulom Origins. Hoci nám tento trailer neodhaľuje skutočnú podobu hry a ani gameplay, jednoznačne dokáže navnadiť na pokračovanie tejto už taktiež legendárnej hernej série. Po viac ako dvojročnej pauze od presláveného rádu zabijakov sa tak vrátime do piesočného Egypta, ktorý môže dodať tomuto titulu toľko potrebný šmrnc.

Final Fantasy XV

Ďalej sa môžeme tešiť aj na RPG klasiku Final Fantasy 15, ktorá po konzolách čoskoro konečne dorazí aj na počítače. Navyše, verzia pre PC je od tej pre konzoly odlišná, pričom ponúka ešte kvalitnejší vizuál a taktiež zvuk. Video uverejnené pri príležitosti príchodu tejto obľúbenej RPG-čky na PC okrem iného odhaľuje, že sa hráči môžu pripraviť na vylepšenie viacerých detailov vďaka spolupráci so spoločnosťou Nvidia.

Destiny 2

Nemenej zaujímavý je aj trailer pre druhé pokračovanie vskutku obľúbeného online titulu Destiny, ktoré sa zaradilo medzi jedny z najočakávanejších hier tohto roka. Video odhaľuje aj čo-to málo z gameplayu, pričom už aj z prebehnutých beta testov vieme, že sa dočkáme hlavne poriadnej dávky akcie. Okrem nej však nebude chýbať ani dychberúci vizuál a zaujímavo spracovaný sci-fi svet. Konzolisti si túto hru budú môcť zahrať už 6. septembra a PC-čkári si opäť počkajú trochu dlhšie, a to do 24. októbra.

Middle-Earth: Shadow of War

Dávku pozornosti si zaslúži aj titul Middle-Earth: Shadow of War, ktorý nadviaže na úspešného predchodcu Shadow of Mordor. Táto hra z roku 2014 nás vniesla do sveta Tolkienovej Stredozeme, ktorú si hráči jednoducho zamilovali. Vďaka skvelému spracovaniu, o ktoré sa postaralo štúdio Monolith Games získal titul skvelé hodnotenia a to isté môžeme očakávať aj od jeho pokračovania.

Star Wars Battlefront II

Okrem toho sme sa dočkali aj odhalenia gameplay traileru k hre Battlefront II, ktorá nás zase vtiahne do sveta Hviezdnych vojen. Oproti jednotke sa dostane na výrazné vylepšenia, pričom spomínaný trailer ukazuje, že sa budeme môcť preletieť hneď v niekoľkých stíhačkách. Opäť bude samozrejmosťou skvelé grafické spracovanie a dostať sa má aj na Stormtrooperov, bez ktorých by Star Wars nebolo Star Wars.

Jurassic World Evolution

To však nie je ani zďaleka všetko a odhalené boli tiež  trailery k hrám FIFA 18 či Project Cars 2 a priamo na veľtrhu si návštevníci mohli zahrať demo verziu očakávaného titulu Kingdom Come Deliverance, za ktorým stoja naši západní susedia. Taktiež bol ohlásený titul z prostredia Jurského sveta, ktorý hráčom umožní si vybudovať a následne manažovať vlastný Jurský park. Táto zaujímavá hra vyjde už budúce leto pri príležitosti príchodu filmovej dvojky do svetových kín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom