Výskum odhalil chybu v Androide, ohrozených je až 66 % zariadení

banner-nexus-6pChybu zistil tím z Perception Point Research a týka sa kernelu Linuxu, čo je aj jadro operačného systému Android, ktoré umožňuje bežiacim programom prístup k hardvéru, a je nevyhnutné pre telefóny a tablety. Google je však presvedčený, že problém nie je alarmujúci. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Detailné hlásenie bolo tímom špecialistov vydané včera, chyba je však vraj prítomná už od roku 2012. Keby bola zneužitá, mohla by povoliť škodlivým aplikáciám používanie istých funkcií Androidu, ako je fotoaparát, GPS, mikrofón a dokonca aj povoliť prístup k systémovým súborom. Najviac sú ohrozený používatelia s Androidom 4.4 a vyšším.

android bug

Presné čísla tvrdia, že momentálne je ohrozených 1,4 miliardy mobilných zariadení spolu so všetkými počítačmi a servermi na Linuxovom jadre. Ale predtým, než začnete panikáriť, je potrebné dodať, že nikomu sa za ten čas chybu odhaliť nepodarilo. Google sa k chybe vyjadril a uviedol, že podľa nich Android nie je v ohrození, no napriek tomu však plánujú chybu opraviť v najbližšej bezpečnostnej aktualizácii.

Zdroj: Phonearena.com, Thenextweb.com

 

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]