banner-nexus-6pChybu zistil tím z Perception Point Research a týka sa kernelu Linuxu, čo je aj jadro operačného systému Android, ktoré umožňuje bežiacim programom prístup k hardvéru, a je nevyhnutné pre telefóny a tablety. Google je však presvedčený, že problém nie je alarmujúci. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Detailné hlásenie bolo tímom špecialistov vydané včera, chyba je však vraj prítomná už od roku 2012. Keby bola zneužitá, mohla by povoliť škodlivým aplikáciám používanie istých funkcií Androidu, ako je fotoaparát, GPS, mikrofón a dokonca aj povoliť prístup k systémovým súborom. Najviac sú ohrozený používatelia s Androidom 4.4 a vyšším.

android bug

Presné čísla tvrdia, že momentálne je ohrozených 1,4 miliardy mobilných zariadení spolu so všetkými počítačmi a servermi na Linuxovom jadre. Ale predtým, než začnete panikáriť, je potrebné dodať, že nikomu sa za ten čas chybu odhaliť nepodarilo. Google sa k chybe vyjadril a uviedol, že podľa nich Android nie je v ohrození, no napriek tomu však plánujú chybu opraviť v najbližšej bezpečnostnej aktualizácii.

Zdroj: Phonearena.com, Thenextweb.com

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP