Antutu ako jeden z najpoužívanejších benchmarkov pre smartfóny každý mesiac vydáva zoznam TOP 10 najvýkonnejších smartfónov. Tomuto mesiacu kraľuje čínske Xiaomi a znova tu vidíme aj obe verzie Samsungu Galaxy S9+.

Tento zoznam však podlieha niekoľkým pravidlám. Výsledná hodnota je priemerné dosiahnuté skóre, ktoré musí vychádzať minimálne z 1000 testov. Dáta sú zozbierané z obdobia od 1. júla do 31. júla a testované smartfóny musia byť modely určené pre globálny trh.

Xiaomi obsadil hneď tri miesta

Na prvej priečke sa obsadil bezpochyby najvýkonnejší smartfón súčasnosti, ktorým je herné monštrum Xiaomi Mi Black Shark. Hneď za ním nasleduje OnePlus 6, ktorý vyfúkol druhú priečku Xiaomi Mi 8. To by sa však budúci mesiac malo posunúť vyššie, pretože väčšina testov Mi 8 bola prevádzaná na developerskej verzii zariadenia.

Štvrtá priečka patrí Asusu ZenFone 5Z, za ktorým nasleduje Samsung Galaxy S9+ s procesorom Snapdragon 845. Po mesačnej pauze sa do zoznamu dostala aj verzia S9+ s Exynos 9810, ktorá sa nachádza na úplnom chvoste TOP 10. Menším prekvapením je, že kompaktná verzia Sony Xperia XZ2 preskočila tú klasickú. Medzi nimi sa však nachádza ešte tretí zástupca Xiaomi, smartfón Xiaomi Mi MIX 2S. No a predposledná priečka patrí vlajkovej lodi LG G7 Thinq.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom