Samsung Galaxy S10+ je medzi nami už od 20. februára a pomaličky zbiera všetky možné superlatívy a ocenenia. Najnovšie správy hovoria, že Samsung za jeho výrobu zaplatí približne 370 €, pričom jeho predajná cena začína na 999 €.

Ceny smartfónov v prípade vlajkových modelov v posledných rokoch stúpajú do vysokých sfér. Najnovší prírastok do rodiny smartfónov Samsungu je vlajková loď Galaxy S10+. Tú je aktuálne možné na Slovensku preobjednať za cenu, ktorá začína na 999 €. Portál Gizmochina ale priniesol informáciu, že experti z TechInsignts odhadli výrobnú cenu toho modelu na približne 370 €.

Celkové náklady na výrobu zahŕňajú ceny materiálov, náklady na montáž a testy. Na priloženom obrázku nižšie môžeme vidieť, koľko vyšli giganta jednotlivé materiály a ostatné položky. Z neho je možné pozorovať fakt, že tento rok kórejský výrobca investoval viac peňazí hlavne do fotoaparátu a displeja.

Najviac peňazí investoval Samsung do displeja

Samsung Galaxy S10+ prichádza z aktuálne najlepším AMOLED displejom na trhu, ktorý podľa zistení stál výrobcu v prepočte 76 €. Spomínaný fotoaparát tento rok dostal do vienka 3 snímače, ktoré vyšli Samsung na takmer 50 €.

Samsung Galaxy S10+ patrí medzi globálne zariadenia dostupné po celom svete. Aby bola zaistená kompatibilita so sieťami a dostupnými frekvenciami operátorov, smartfón obsahuje rôzne RF komponenty v hodnote takmer 28 €. Navyše netreba zabúdať na všetky ostatné komponenty, ako je nabíjanie a iné senzory, ktorých cena sa nakoniec vyšplhá na sumu 32 €.

Rozdiel výrobnej a predajnej ceny činí viac ako 600 €

Samsung teda po sčítaní nákladov na materiály, ich montáž a všetky potrebné testy v prípade modelu s 8 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB úložiskom celkovo zaplatí približne 370 €. Rozdiel medzi predajnou cenou a nákladmi Samsungu na výrobu tak činí 629 €. Treba však poznamenať, že suma 370 € neodzrkadľuje náklady giganta na reklamu, marketing, výskum a vývoj.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú