Ak si ešte doteraz nikdy nepočul o smartfóne s označením Freedom 251, tak je celkom pravdepodobné, že počas čítania tohto článku nebudeš veriť vlastným očiam. Tento prístroj totižto ponúka všetko to, čo by mal obsahovať schopný low-end bežiaci na systéme Android, pričom stojí len necelé štyri eurá.

Tento smartfón bol od samého začiatku predaja opradený viacerými záhadami. Jednalo sa totižto o rebrandovanú verziu čínskeho zariadenia Adcom Ikon 4, ktorý sa vo svojej domovskej krajine predáva za sumu 50 €. Nikto si tak nevedel vysvetliť, ako je možné, že si ho obyvatelia Indie môžu zakúpiť za omnoho výhodnejších podmienok.

zdroj fotografie: TelecomNews

Indická spoločnosť Ringing Bells, ktorá samotný rebranding zabezpečovala a následne tak predávala najlacnejší smartfón na svete však informovala verejnosť o tom, že je každý jeden predaný kus dotovaný samotnou vládou. S ohľadom na nové skutočnosti to však vyzerá tak, že tieto informácie pravdivé neboli. Nedávno totižto vyplávalo na povrch, že zakladateľ, Mohit Goel, strávi najbližších pár rokov za mrežami kvôli podvodu. Ten je, samozrejme, úzko spätý s modelom Freedom 251.

zdroj fotografie: TelecomNews

Nenechaj si ujsť
Neuveriteľné! Freedom 251 stojí len 3.29 €, ponúka však 4-jadrový procesor či Android 5.1 Lollipop

Viac ako 13 000 objednávok tohto prístroja s celkovou hodnotou presahujúcou 45 000 € totižto nenašlo svojho majiteľa. Táto spoločnosť tak zneužila dôveru svojich zákazníkov a okradla ich o ťažko zarobené financie, aj keď pre nás možno 3 € nič neznamenajú, no v Indii je to vskutku hodnotný peniaz. Aby toho nebolo málo, ďalších 5 000 zákazníkov sa pokúsilo tieto smartfóny vrátiť pre ich nefunkčnosť, pričom si od vedenia vypočuli nepekné nadávky či vyhrážky. Faktom ale je, že sa táto indická spoločnosť nezachovala voči svojim zákazníkom korektne a teraz za to bude niesť patričné následky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom