Pre úmyslené spomaľovanie starších zariadení bola spoločnosť Apple silne kritizovaná. Systém iOS obsahoval funkciu, ktorá spomaľovala staršie smartfóny, ak sa znížilia kapacita batérie na určitú úroveň.

Aj keď sa spoločnosť bránila tým, že je to na ochranu používateľov, mnoho z nich ostalo aj tak nespokojných. Nepomohlo ani zníženie ceny za výmenu batérie z pôvodných 79 na 29 dolárov. Nakoniec bola spoločnosť nútená poskytnúť používateľom možnosť túto funkciu vypnúť. Objaví sa v najnovšej verzii iOS 11.3, ktorá je už dostupná pre vývojárov.

Aktualizácia len pre staršie modely

Ak máš záujem o toto beta testovanie, môžeš tak urobiť registrovaním prostredníctvom tohto odkazu. Neodporúča sa to však na primárne zariadenie, nakoľko táto verzia nemusí byť stabilná. Táto možnosť je však dostupná len pre modely iPhone SE, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7 a 7 Plus. Najnovšie zariadenia touto chybou nemajú byť ovplyvnené, nakoľko majú najnovší hardvér.

Po tejto aktualizácií pribudne v Nastaveniach v časti Batéria položka Battery Health. V nej sa nachádza indikátor maximálnej kapacity batérie. Ak je táto hodnota nižšia ako 80 %, v spodnej časti obrazovky sa objaví správa, že batéria je degradovaná, spoločne s odkazom, kde sa píše, ako postupovať ďalej. Odporúčana je pritom návšteva servisu.

Nenechaj si ujsť!
Budeme kresliť a písať do vzduchu? Apple má nový patent

V prípade že ‚‚zdravie’’ batérie klesne pod 95 %, prípadne sa v zariadení vyskytne neočakávané vypnutie zariadenia, použije sa funkcia obmedzujúca výkon. Spolu s tým sa objaví možnosť túto funkciu vypnúť.

Túto funkciu však nebude možné opätovne zapnúť, pokiaľ sa neudeje ďalšie neočakávané vypnutie zariadenia. V tomto prípade sa funkcia automaticky zapne sama. Apple tak túto možnosť nenechal na samotnom používateľovi, nakoľko si stále myslí, že jeho prístup je správny a používatelia uprednostia zníženie výkonu pred vypínaním zariadenia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom