banner-honor5x
Čas rýchlo letí a tak aj túto nedeľu prichádza nový diel nášho seriálu Vylepšujeme si fóny z Číny. Veľká kapitola GravityBoxu sa nám pomaly ale isto blíži ku koncu, to však neznamená, že tu už nebude nič zaujímavé. Práve naopak. To najlepšie prichádza na koniec.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Dnes si ukážeme, prečo hodnota minimálneho jasu už nikdy neovplyvní výber vášho budúceho zariadenia. Okrem toho aj nahradíme notifikačnú diódu, pokiaľ ju nemáte a pre majiteľov AMOLED displejov predĺžime výdrž batérie a ich AMOLED zážitok. Všetko toto nájdeme v Nastaveniach obrazovky aplikácie GravityBox.

Prvou položkou v ponuke (1) je „Režim rozšírenej plochy“, kde je možné prispôsobiť jej vzhľad a čo je potrebné skryť (2). Jej následnú aktiváciu môžete vykonať z menu napájania alebo pomocou dlaždice v stavovom riadku. Po aktivácii vyzerá nasledovne (3).  Ďalej môžeme vstúpiť do nastavení jasu, ktoré je potrebné hlavným prepínačom aktivovať (4).

Teraz môžeme nastaviť hodnotu minimálneho jasu. Takto môžeme ísť oveľa nižšie než to povoľuje predvolene výrobca. Pozor však treba dávať na to, že hlavne pri slnečnom svete sa môže zdať displej pri nízkom jase ako vypnutý. Pri nízkej hodnote bude aj zobrazené upozornenie, ktoré obsahuje klávesovú skratku, ktorú je potrebné podržať, aby sa jas vrátil na vyššiu hodnotu. Niekedy je ju však potrebné veľmi dlho (15s) držať. (5) Keď sme už upravili minimálny jas, môže byť užitočné v prípade, že používate automatický jas, naučiť ho, že môže ísť z jasom nižšie. Všetky kroky automatického jasu je možné úplne prispôsobiť. (6) Automatický jas funguje na základe svetelného senzora, ktorý vráti hodnotu svetla okolia v Luxoch. K nim je potom priradená hodnota 1-255, odpovedajúca stupnici jasu displeja, kde 1 je absolútne minimum a 255 je maximum.  (7) (8) (9)

Nájdeme tu tiež možnosť zmeniť efekt vypnutia obrazovky. Väčšinou je predvolene nastavený efekt Stmaviť. Zažil som aj efekt CRT, ale to na starších zariadeniach. Ak vám aktuálny efekt prekáža, pomocou aplikácie GravityBox ho ľahko zmeníte (10). Veľmi môže človeka naštvať, keď sa mu po odpojení/pripojení USB kábla rozsvieti displej, tu to môžete vypnúť/zapnúť. Ak vidíte nevzhľadné farebné pruhy v prechodoch, môžete to opraviť zaškrtnutím „Vyhladené Holo pozadie“.(11) Pre majiteľov AMOLED displejov je to možnosť prefarbiť pozadie v systéme zo šedej na čiernu a predĺžiť výdrž batérie. Rovnako je možné zmeniť frekvenciu blikania notifikačnej LED. Ak máte podsvietené tlačidlá, môžete si vynútiť ich vypnutie, prípadne svietenie vždy ak je zapnutá obrazovka (12). Tlačidlá podsvietenia dokážu dokonca nahradiť chýbajúcu notifikačnú LED.

Obrazovku sme takto nastavili a nabudúce nás čakajú nastavenia telefónu, kde nájdeme užitočné možnosti pre volanie a SMS.

TIP: Vylepšujeme si fóny z Číny #1: Inštalujeme Xposed a GravityBox

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP