Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-mi-pad-2
Aj keď sa to tak nezdá, naše smartfóny obsahujú veľké množstvo súkromných informácií, ktoré sú často nechránené, pretože aplikácie si uložia naše heslá a následne ich pri spustení nevyžadujú. Toto predstavuje bezpečnostné riziko a ak niekomu požičiate alebo stratíte smartfón, nálezca bude mať plný prístup k vašim súkromným dátam.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

V dnešnom dieli si predstavíme nový xposed modul, ktorý sa volá MaxLock. Stiahneme ho pomocou obchodu Google Play. Po spustení je potrebné aktivovať tento modul v Xposed inštalátore a následne reštartovať zariadenie (1). Ako prvé je vhodné nastaviť heslo pre túto aplikáciu. K dispozícii sú 4 typy zabezpečenia – heslo, PIN, klopanie, vzor (3). Osobne ma najviac zaujalo klopanie (4), ktoré prebieha na obrazovke rozdelenej na 4 časti, kde vo vlastnom poradí klikáte na štvorčeky na obrazovke. V praxi je to veľmi rýchle a nezvyčajné. Väčšina ľudí nevie, čo s tým robiť.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=de.Maxr1998.xposed.maxlock“]

Pri nasledujúcom spustení po zvolení hesla ste pri vstupe do aplikácie vyzvaní zadať hlavné heslo. V zozname aplikácií je možné nastaviť uzamknutie pre vami vybrané aplikácie, či aktivity (6). Aplikáciám je možné prideliť aj unikátne heslo. Môžete tiež oklamať nepriateľa pomocou simulovaného spadnutia, kedy sa zobrazí hlásenie, že aplikácia spadla. Keď zvolíte možnosť nahlásiť, budete vyzvaní pre zadanie hesla a tak sa dostanete do aplikácie.

Aplikácia tiež ponúka niekoľko dodatočných nastavení k správaniu sa a vzhľadu odomykacej obrazovky.

Aplikácia vyžaduje pre svoje fungovanie root aj Xposed framework, vďaka ktorému sa vie lepšie integrovať do systému, bez toho aby, ovplyvnila životnosť batérie. Alternatívou pre užívateľov, ktorí nemajú root, môže byť aplikácia Smart AppLock.

[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sp.protector.free“]

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú