banner-redmi-4a
Neustále zvyšovanie výpočtového výkonu smartfónov sa nedeje len v prípade najdrahších vlajkových lodí a čoraz výkonnejšie sú aj smartfóny tých najnižších cenových kategórií. Zrejme najväčším preborníkom v lacných smartfónoch s vysokým výkonom je spoločnosť Xiaomi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ľudia, ktorí hľadajú čo najlepšie vybavený smartfón za čo najmenej peňazí v drvivej väčšine prípadov pravdepodobne siahnu po zariadeniach značky Xiaomi. Čínsky gigant sa preslávil cenovo dostupnými smartfónmi s perfektným výkonom, čoho dôkazom je aj jeho doteraz najlacnejší kúsok. Xiaomi Redmi 4A sa nám už pár dní zohrieva v redakcii, a my sme sa tak mohli pozrieť na výkon tohto extra cenovo dostupného smartfónu. Výsledky najznámejších testov hrubého výkonu nájdeš nižšie.

Screenshot_2017-01-21-02-05-56-589_com.futuremark.dmandroid.application

Vo výbave Xiaomi Redmi 4A nájdeme štvorjadrový Snapdragon 425 procesor s taktom 1,4 GHz, ktorý kooperuje s 2 GB operačnou RAM pamäťou. O dostatočný grafický výkon sa postará akcelerátor Adreno 308 bežiaci na frekvencii 598 MHz. Táto hardvérová kombinácia plne postačí menej náročným užívateľom, ktorí telefón používajú na bežné úkony. Vzhľadom na aktuálnu cenu Redmi 4A, ktorá sa pohybuje okolo 90 €, je jeho výkon úctyhodný. Kompletnú detailnú recenziu na tento zaujímavý smartfón prinesieme už v najbližších dňoch.

xiaomi-redmi-4a-vykon

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]