Práčky a sušičky. Kde by bez nich bolo ľudstvo. Pri veľkej rodine je pranie obrovská nočná mora. Faktory ako čas a rýchlosť sú veľmi dôležité. Otázka ale znie, kombinovaná pračka so sušičkou 2v1, alebo zvlášť? Poďme si ukázať výhody a nevýhody, ktoré prináša kombinovaná práčka, aby ste sa v budúcnosti vedeli rozhodnúť, ktorá voľba je pre vás tá správna.

Výhody sušičky

Textil, ktorý je vysušený v sušičke nepotrebuje žehliť. Stačí ho len poskladať a dať do skrine. Skvelou správou je, že oblečenie nemusíte prať s avivážou. Jednoducho všetko vyperiete bez nej a hodíte do sušičky. Horúci vzduch počas sušenia pohltí všetky zápachy a oblečenie tak vonia neutrálnou vôňou. Ide aj o veľmi hygienický spôsob, pretože horúci vzduch zničí množstvo baktérií a vy ušetríte peniaze za aviváž.

Viac informácií sa môžete dočítať napríklad v tomto návode ako vybrať sušičku bielizne.

Prečo si vybrať samostatnú sušičku a pračku?

Spotrebiče dva v jednom, sú viac náchylné na poruchy. Ak sa náhodou stane, že sa vám pokazí sušička, nemôžete ani prať, čo pri početnej rodine môže byť veľký problém. Ďalšou nevýhodou je, že kombinované práčky nie sú také konné a nedokážu oblečenie tak kvalitne vysušiť. 

Skvelou voľbou sú takzvané dvoj-komplety, ktoré m ušetria miesto a budú zároveň ladiť dizajnom. Môžete ich umiestniť vedľa seba, ale i poskladať na seba. Záleží na veľkostí a priestorovej kapacite vašej kúpeľne.

Pri kúpe odporúčame zvážiť i mnoho funkcií a parametrov. Na internete je celá rada článkov a testov tých najlepších modelov. Ako sme už spomenuli vyššie, je lepšie zvoliť samostatnú práčku a sušičku. Trh je modelmi presýtený a z roka na rok vychádzajú lepšie modely. Dôležité parametre sú veľkosť, kapacita oblečenia v kilogramoch, energetická trieda, hlučnosť… Dúfame, že si vyberiete správne a budú vám vaše spotrebiče slúžiť roky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom