Majitelia iPhonov si od vydania novej aktualizácie iOS 14 môžu po rokoch čakania vychutnať widgety, ktoré umožnia prispôsobiť plochu a využiť skratky aplikácií omnoho efektívnejšie. Vybrali sme najlepšie aplikácie, s ktorými si nové widgety v iOS 14 prispôsobíš do posledného detailu podľa svojich predstáv.

Predstavenie widgetov v novom iOS 14 so sebou prinieslo aj vlnu kritiky či posmechu, ktorej sa Apple nevyhol ani zo strany zákazníkov, ani zo strany konkurencie. Hoci sú tieto skratky aplikácií na Androide známe už vyše dlhé roky, do systému pre iPhony zavítali až teraz.

Ako sa dalo očakávať, podpora aplikácií tretích strán je aktuálne slabá, no postupom času budú pribúdať tituly, ktoré umožnia využitie vlastných widgetov v iOS 14.

Nateraz sú tu však len základné aplikácie od Apple a niekoľko vybraných od vývojárov tretích strán, ktoré umožňujú pridať na plochu spomínané widgety. Pokiaľ však s dostupnými možnosťami nie je niekto spokojný, sú k dispozícii aj aplikácie, pomocou ktorých si môžes vytvoriť jedinečné widgety podľa vlastnej fantázie.

Widgetsmith

S touto aplikáciou je možné prispôsobiť widgety v troch základných veľkostiach tak, ako ich ponúka aj Apple. Na úvodnej obrazovke sa stretávame s výberom veľkosti widgetu. Aplikácia však umožňuje aj načasovať zobrazenie konkrétneho widgetu.

V nastaveniach potom máme k dispozícii na výber niekoľko štýlov, ktoré zahŕňajú widgety s časom, kalendárom a konkrétnym dňom v niekoľkých veľkostiach. Okrem spomínaných aplikácií je možné zobraziť aj aktuálnu predpoveď počasia, detaily o aktivite (pre prípad, ak sa ti základná aplikácia Applu nepáči) či dokonca fázy mesiaca a hviezdy.

Popritom je možné vytvoriť aj vlastný widget s textom alebo fotografiou. Všetko tak závisí len od fantázie používateľa. Prispôsobiť sa dá aj typ, farba písma a farba pozadia widgetu. V aplikácii je dostupné aj platené členstvo, s ktorým používateľ získa navyše exkluzívne dizajny widgetov a ďalšie výhody.

‎Widgetsmith
‎Widgetsmith

Color Widgets

Aplikácia Color Widgets je jednoduchším spôsobom ako skrášliť plochu iPhonu o vopred nastavené widgety obsahujúce informácie o čase, počasí, batérii či dátume. V tomto prípade sú na výber len vopred vytvorené widgety, z ktorých si bude môcť vybrať naozaj každý.

Jednotlivé štýly widgetov je potom možné upraviť o vlastný výber farieb, písma a pozadia, kde môže byť vybraná aj fotografia.

‎Color Widgets
‎Color Widgets
Developer: MM Apps, Inc.
Price: Free+

MemoWidget

Táto aplikácia je ďalším z jednoduchých titulov, ktorý síce neponúka veľa možností pre kustomizáciu, no za to umožní pridať na obrazovku iPhonu rôzne poznámky či fotografie.

Jednotlivé widgety si používateľ prispôsobí podľa seba a pridá k nim detaily, ktoré mu budú najviac vyhovovať.

Steve

Malým bonusom v tomto výbere je aj aplikácia Steve. Nejedná sa síce o plnohodnotný widget, ktorý je možné pridať medzi ikony aplikácií, no pri krátení dlhšej chvíle poslúži ako zábavný spôsob na „zabitie času“.

Ide o známu hru z prehliadača Chrome s T-Rexom, ktorý sa musí vyhýbať prekážkam. Skratku s touto hrou je možné pridať na bočný panel, ktorý bol dostupný už v predošlých verziách iOS.

‎Steve - Widget Spiel
‎Steve - Widget Spiel
Developer: iDec Apps S.L.
Price: Free+

Skratky

Pre čo najlepšie prispôsobenie celého prostredia iPhonu je možné využiť aj Skratky. Pomocou nich sa dajú vybrať upravené ikony aplikácií a používateľ tak môže pretvoriť iOS 14 aj na systém s legendárnymi ikonami z predošlých systémov pre iPhony alebo iným motívom.

V tomto prípade je potrebné držať sa krátkeho návodu a mať vopred pripravené ikony, ktoré majú byť priradené jednotlivým aplikáciám.

‎Kurzbefehle
‎Kurzbefehle
Developer: Apple
Price: Free

Ako upraviť ikony v iOS 14:

  • Stiahnuť aplikáciu Skratky z AppStore
  • Otvoriť Skratky a kliknúť na ikonu „+“ v pravom hornom rohu
  • Zvoliť „Pridať akciu“ -> Skripty -> Otvoriť apku -> Vybrať
  • Zvoliť „Ďalej“ v pravom hornom rohu a zadať názov
  • Po vytvorení skratky kliknúť na ikonu troch bodiek
  • Znova kliknúť na ikonu troch bodiek
  • Zvoliť „Pridať na plochu“
  • Kliknúť na ikonu aplikácie pod označením „Názov a ikona na ploche“
  • Vybrať z galérie alebo súborov ikonu aplikácie, ktorú chceme nastaviť
  • Hotovo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom