VW už koncom roka 2020 nadviaže faceliftom na aktuálne najúspešnejší SUV model koncernu Tiguan. Pochváliť sa bude môcť vynoveným vzhľadom, výkonom 320 koní v R verzii či plug-in hybridným pohonom.

Portál CarAdvice priniesol novinky týkajúce sa najúspešnejšieho SUV-čka koncernu VW, ktorého druhá generácia bola predstavená ešte v roku 2016. Reč je o Tiguane, ktorý okrem toho, že je napredávanejším SUV modelom v EÚ, zároveň je aj napredávanejším modelom nielen Volkswagenu, ale rovno celého koncernu. Stalo sa tak ešte minulý rok, keď predbehol ikonický Golf.

Teraz však prichádzajú oficiálne informácie, že Tiguan sa dočká faceliftu. Z hľadiska dizajnu sa zmení hlavne predná maska, ktorá prinesie širšiu mriežku chladenia a svetlomety nápadne sa podobajúce na tie z nového Golfu. V interiéri naopak nájdeme 10,25-palcový digitálny kokpit a 8-palcovú dotykovú obrazovku. Zmeny sa dočká aj volant, na ktorom pribudnú nové ovládacie tlačidlá.

Športová R verzia a vôbec prvý plug-in hybridný pohon v modeli Tiguan

Známy auto-moto portál Autobild.de sa však zameral na najvýkonnejšiu „R verziu“ nové Tiguana, ktorej 2-litrový benzínový štvorvalec ponúkne výkon 320 koní s krútiacim momentom na úrovni 420 Nm.

Nový R model sa ale bude od klasických odlišovať športovými sedadlami s integrovanými opierkami hlavy, vyšívaným R logom a modrou textúrou operadiel. Vodič bude mať automobil plne pod kontrolou vďaka športového volantu so sploštenými stranami, ktorý bude čiastočne čalúnený perforovanou kožou s R logom.

Okrem interiérových prvkov však R verzia dostane aj nastaviteľné tlmenie, športové odpruženie a revidovaný pohon všetkých kolies 4Motion. Perfektný vzhľad navyše doplnia kolesá s 20-palcovými diskami.

Okrem športového R-ka sa však vôbec poprvýkrát v Tiguane objaví plug-in hybridný pohon. Vďaka pohonnej jednotke podobnej hnacej sústave používanej v PHEV modeloch ako je Golf, Passat a Arteon, bude novinka kombinovať benzínový TSI motor s objemom 1,4 litra a elektromotor s celkovým systémovým výkonom 242 koní.

Podľa štandardu WLTP prejde Tiguan na čisto elektrický pohon 50 kilometrov a v tomto režime bude schopný dosiahnuť maximálnu rýchlosť 130 km/h. Zároveň ponúkne viac jazdných režimov vrátane  režimu GTE, ktorý bude maximalizovať výkon zážihového aj elektrického motora. Dostupnosť u dílerov je situovaná na koniec roka.

Cena základného modelu by mala začínať na sume približne 24 000 €, pričom cena R verzie odštartuje sumou 30 000 €. Dostupnosť plug-in hybridu zatiaľ nie je upresnená a rovnako ani jeho cena.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom