Smartfón Google Pixel sa nepochybne radí medzi najlepšie fotomobily súčasnosti. Jeho fotoaparát spolu so softvérom spolupracuje tak dokonale, že v benchmarku DxOmark mu v rebríčku patrí hneď druhé miesto. 

Veľký podiel má na kvalite fotografií práve softvér, ktorý Google naozaj vychytal. Ten už odteraz nie je exkluzivitou výhradne pre Google Pixel. Ukrajinský vývojár B-S-G totiž na fóre 4PDA zverejnil port aplikácie, pričom dokáže fungovať na väčšine novších aj starších vlajkových lodí. A to dokonca aj bez potreby rootu. Jedinou podmienkou je iba mať procesor Snapdragon 820, 821 alebo 835. Aplikácia ale nemusí fungovať na úplne všetkých smartfónoch s týmito procesormi, nefunkčnosť zatiaľ hlásia používatelia ZTE Axon 7, Sony Xperia XZ Premium či ZUK Z2 Pro. Redaktor zo známeho fóra XDA aplikáciu otestoval na Galaxy S8, LG G6, OnePlus 3, OnePlus 3T a OnePlus 5 a v kvalite fotografií naozaj spozoroval zlepšenie.

Google Pixel 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Hore: OnePlus 3 so vstavanou aplikáciou fotoaparátu / Dole: OnePlus 3 s aplikáciou z Google Pixelu

zdroj fotografií:  / XDA

Nenechaj si ujsť
Google Pixel 2 bude zrejme vyzerať úplne inak, než sme si mysleli. Na tejto fotografii vyzerá ako smartfón spred troch rokov

XDA taktiež pre istotu nazrelo do kódu a vyhlásilo, že aplikácia je úplne bezpečná. Počas tohto procesu navyše v kóde našli zmienky o zatiaľ nepredstavenom Pixel XL 2. Je teda možné, že vývojár aplikáciu modifikoval tak, aby si myslela, že beží na nepredstavenom nástupcovi Pixelu XL. Je ale dôležité poznamenať, že aplikácia je predsa len navrhnutá pre hardvér fotoaparátu Pixelu a nemusí teda zlepšiť kvalitu na každom smartfóne.

Ďalšie testovacie fotky z OnePlus 3:

zdroj fotografií:  / XDA

Stiahnuť Google Camera v4.4 s režimom HDR+

Základom pre výbornú kvalitu fotografií je režim HDR+, ktorý je možné nájsť na smartfónoch, ako je Nexus 5X, Nexus 6P a Pixely. Problém je v tom, že tento režim funguje na každom zariadení inak. Aby teda aplikácia podávala skvelé výsledky na každom smartfóne s danými procesormi, vývojár by musel každému venovať špeciálnu pozornosť a navrhnúť preň osobitnú verziu. Už teraz má na fóre päť rozličných verzií, ktoré fungujú na odlišných algoritmoch. Tak či onak, aplikácia aspoň za vyskúšanie rozhodne stojí.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú