Marvel momentálne zažíva možno najhoršie obdobie od spustenia MCU v roku 2007. Tržby posledných noviniek prepisujú negatívne rekordy nielen v rámci Marvelu, ale komiksových filmov ako takých a príliš lepšie si nevedie ani väčšina súčasných televíznych projektov.

Exekutíva v Marveli si je problémov dobre vedomá a snaží sa nepriaznivý trend zastaviť. Hlavným riešením sa zdá byť orezanie počtu noviniek a väčšie sústredenie sa na ich kvalitu. Okrem toho však komiksový kolos mal zvažovať aj návrat ikonických superhrdinov spred pár rokov, a to aj napriek tomu, že ich príbehy sa už dávno uzavreli.

Medzi horúcimi kandidátmi na návrat mali byť Iron Man, Captain America aj Black Widow, išlo však len o špekulácie a Marvel na dohady nereagoval. To sa aktuálne zmenilo po poslednom rozhovore hlavného šéfa Marvelu – Kevina Feiga, ktorý adresoval možný návrat diváckeho obľúbenca späť na obrazovku, informuje Variety.

TMDB

Nejdeme nič meniť, hovorí Feige

Kto dúfal v návrat Iron Mana späť na veľké plátno pravdepodobne zostane sklamaný, jeho príbeh totiž Kevin Feige meniť neplánuje. Dôvodom je predovšetkým skutočnosť, že Iron Man v Avengers: Endgame na konci obetoval život, aby porazil Thanosa.

Smrť Iron Mana bola podľa Kevina Feiga dopredu plánovaným a premysleným vyvrcholením niekoľkoročnej snahy celého tímu, ktorý za MCU stojí a meniť tento príbeh by podľa neho nedávalo žiadny zmysel.

Tento moment ponecháme tak, ako je, a nebude na ňom nič meniť. Všetci sme niekoľko rokov tvrdo pracovali na tom, aby sme sa tam dostali a nikdy by sme to nechceli akýmkoľvek spôsobom meniť, povedal Feige. Iron Man sa teda späť medzi živých s istotou nevráti a to isté sa dá očakávať aj od návratu Black Widow či Kapitána Ameriku.

Marvelu by sa však niektorý zo zmienených hrdinov aktuálne nepochybne hodil, stará zostava Avengers totiž pomaly odchádza do dôchodku a nová generácia hrdinov si medzi divákmi zatiaľ nedokázala vybudovať silnejšie meno. Budúci rok veľké zmeny neočakávame, Marvel do kín uvedie iba jedinú celovečernú komiksovku. Bude ňou Deadpool 3.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP